Кам'янець-Подільський

Майстер офортів та поезії

Кам’янець-Подільський – визначна перлина Поділля, одна із яскравих скрижалей історії Хмельниччини. Неповторне поєднання ландшафту стрімких круч, берегів та рукотворних мурів Старої фортеці створило одне із неприступних укріплень середньовічної Європи.

Нині Кам’янець місто, яким цікавляться туристи з усього світу. Їх приваблюють потужні оборонні споруди, церкви та костели Старого міста, високі та стрімкі каньйони річки Смотрич. Місто стало своєрідною столицею фестивалів, феєрверків, свят, міжнародних рицарських турнірів. Широко відзначається День міста, який цього року кам’янчани відзначатимуть 16-18 травня. 

Перлина Поділля стала рідним містом для знаного в Україні художника Миколи Панасюка, члена Національної спілки художників України, який понад десять років створює мистецьку пісню на полотні, створює оду древньому Кам’янцю. Під час відкриття туристичного сезону, яке відбулось 3 травня, його майстер-клас із декоративно-ужиткового мистецтва став однією із багатьох «родзинок» свята. Своїм талантом створювати прекрасні офорти та малюнки, він привернув чимало туристів, які завітали у майстерню під відкритим небом, що розмістилася у Магдебурзькому сквері.

Микола Панасюк людина багатогранного таланту, яка не тільки пише картини, але й вірші, що також славлять рідне місто. Всі ці художні та поетичні доробки мають місце в збірці офортів та малюнків у віршованому супроводі «Кам’янецькі чари». Її автор також презентовав під час свого майстер-класу. До книги увійшло багато робіт про Кам’янець-Подільський із серії «Сказання  про Кам’янець».

У творчості Миколи Панасюка кожен шанувальних мистецтва знайде незвичайні ландшафти міста, унікальну фортець, церкви та собори, каньйони, мости та дивовижну річку Смотрич.

Микола Панасюк – майстер офортів та поезії

Микола Панасюк – майстер офортів та поезії

Микола Панасюк – майстер офортів та поезії

Фото Олега СІНЬКОВА.

Новини по темі

Back to top button