Інциденти

Кам’янець відсвяткував іменини

17 травня Кам’янець-Подільський відсвяткував своє чергове День народження. Хоча цього року розважальну програму  було значно скорочено у зв’язку з подіями, які відбуваються на Сході та Півдні країни, мистецькі виступи кам’янчан, смачна каша та дружня атмосфера дали змогу відчути святковий настрій як жителям міста, так і гостям.

Щоб розділити радість свята до міста завітали офіційні делегації з Укмерге (Литва), Романі (Румунія),  Лівані (Латвія), Глогува (Польща), Глоговського повіту (Польща), Генерального Консульства Словаччини в Україні, а також із сусідніх міст – Хмельницького, Чернівців, Тернополя та Луцька.

Як повідомляє прес-служба Кам’янець-Подільської міської ради, урочиста зустріч із закордонними гостями відбулася в сесійній залі міської ради, де до присутніх з привітальним словом звернувся міський голова Михайло Сімашкевич: «Раді вітати Вас, шановні гості, на Подільській землі. Дякую Вам за те, що навіть у такий неспокійний для країни час, підтримуєте наше місто та продовжуєте співпрацювати з метою налагодження дружніх та партнерських відносин. Нам надзвичайно приємно, що Міжнародна Спільнота сприймає Кам’янець-Подільський як надійного партнера та союзника. Щиро вдячний кам’янчанам, які є справжніми патріотами своєї маленької Батьківщини – Кам’янця і роблять все для його процвітання».

Зі словами подяки за підтримку, яку надають Україні держави Євросоюзу виступив народний депутат України Володимир Мельниченко. Привітала місто з Днем народження від імені голови Хмельницької ОДА Леоніда Пруса його заступник – керівник апарату Леся Стебло. Процвітання та розвитку Кам’янцю побажав голова Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації Володимир Барановський.

Про спільну історію, спорідненість душ жителів обох держав та важливість дружніх відносин між Кам’янцем-Подільським та Литвою зазначив заступник голови адміністрації міста Укмерге Гедрюс Покюс.

Загалом, чи не всі закордонні гості бажали нашому місту миру та спокою.

За вагомий внесок у розвиток повітроплавання в місті та з нагоди 10-річчя з дня заснування Кам’янець-Подільського центру повітроплавання «Триглав» міський голова Михайло Сімашкевич вручив нагороди «За заслуги перед міською громадою» Сергію Акимовичу, Андрію Копчу та Петру Рибці.

Під час урочистої зустрічі було відзначено й найкращих кам’янчан. Уже декілька років поспіль за вагомий особистий внесок у розвиток культурного, духовного та громадського життя мешканцям міста вручили «Відзнаку року» – кришталеву статуетку із зображенням символу міста – оленем.

Перебуваючи в Старому місті, кожен міг обрати те, що йому, як кажуть «до душі». Біля Ратуші свої танцювальні та вокальні здібності демонструвала мистецька молодь міста, всі охочі могли безкоштовно скуштувати каші та пончиків, а згодом взяти участь в акції «Ніч музеїв».

Нудьгувати цього дня було неможливо, адже заходи, присвячені Дню Народження Кам’янця розпочалися із самого ранку: в житловому комплексі «Нова будова» відбулися спортивні змагання «Street workout», висловити своє бачення щодо подальшого розвитку нашої держави можна було в молодіжній конференції «Майбутнє України: ми – молоде покоління», а відчути мистецький дух міста – в літературно-мистецькому святі «Про Кам’янець співаю оду», яке відбулося на Площі Польський ринок.

Свою любов до Кам’янеччини продемонстрували й  художники, представивши свої роботи на виставці «Місто моє – любов моя». Чимало поціновувачів фольклорного мистецтва було й на Лебединому озері, де відбувалося дійство «Подільські гуляння».

Завершилося День Народження міста пісенним шоу «Рідне місто», а у зв’язку з подіями на Сході та Півдні від звичного атрибута – феєрверку, міська влада цього року відмовилася.

Новини по темі

Back to top button