Кам'янець-Подільський

Реанімація «Руської брами»

Реанімація «Руської брами»

Стічні води і паводки вже не підтоплюватимуть унікальну для Кам’янця-Подільського історичну пам’ятку XV ст. – гідротехнічний комплекс «Руська брама». Тут реанімували систему водовідведення.

– Одна з найбільших проблем «Руської брами» – це стічні води, які після рясних дощів стікали під її стіни, сприяючи загальній руйнації всього комплексу. Спільно з міським головою Михайлом Сімашкевичем ми прийшли до висновку, що історичну пам’ятку потрібно негайно рятувати.

Завдяки комунальникам міста грамотно виконано роботи з водовідведення, тож тепер стічні води направляються у річку Смотрич. Таким чином комплекс вдалося реанімувати. Для нас це – втричі актуально, оскільки незабаром він прийматиме два фестивалі – «Купальське коло» (28-29 червня) й оперу «Трубадур» (26 липня).  – коментує голова громадської організації «Шанувальників історії та фортифікації» Ігор Данілов, котрий опікується «Руською брамою».

Упродовж двох тижнів на території комплексу працювала бригада КП «Комунбуд». За словами його директора Сергія Когута, водовідведення обійшлося майже у 30 тис. грн. Приблизно стільки ж вартуватимуть нові стилізовані під середньовіччя ковані ворота, які поставлять жирну крапку в оформленні пам’ятки.

Новини по темі

Back to top button