Кам'янець-Подільський

Четверта «Республіка» вже чекає на тебе!

IV Міжнародний соціо-культурний фестиваль «Республіка» («RE$PUBLICA»)

З 5 по 7 вересня у Кам’янці-Подільському пройде IV Міжнародний соціо-культурний фестиваль «Республіка» («RE$PUBLICA»).

Цього року організатори приділить якомога більше уваги тому, аби об’єднати людей зі сходу та заходу України. На фестивалі творитимуть, читатимуть та виступатимуть митці з різних куточків України. Зокрема, музична частина фестивалю стане прикладом того, як культура може згуртувати людей, адже на сцені «Республіки» виступатимуть музиканти не лише з-за кордону, центральної чи південної України, а й зі Сходу: Jinjer з Горлівки, The Patch з Луганська та інші. Також підтримати фестиваль погодилися Behind the Masquerade з Німеччини та Nadija з Польщі.

У художній частині фестивалю художники (райтери) працюватимуть над розписуванням фасадів будинків по всьому місту. Оргкомітет фестивалю має на меті залучати до художнього оформлення не лише райтерів та волонтерів, а й мешканців будинків та перехожих. На фестиваль готують свої ескізи уже такі майстри балончика й пензля як Стрелков та арт-група Другий Фронт (Київ), Добрые Люди (Донецьк), М97 (Одеса), Кальков (Луцьк) – ці художники-муралісти працюватимуть над фасадами будинків та приміщень у Кам’янці-Подільському.

Зауважимо, що цьогоріч на одному з будинків Кам’янця-Подільського з’явиться графіті російського художника під назвою «Запальний танок», яке створили під час подій на Грушевського, та стане нагадуванням мешканцям та гостям міста про події на Майдані.

У рамках художньої частини фестивалю відбуватимуться майстер-класи із виготовлення трафаретів для протестного графіті, які потім всі учасники і намалюють. Як і щороку, у рамках фестивалю відбудеться еко-акція з прибирання каньйону річки Смотрич та інших частин міста. До акції будуть залучені волонтери, відвідувачі фестивалю та мешканці міста.

Цього року відбудуться і лекції з урбаністики, які зможуть відвідати всі бажаючі. Вперше на фестивалі проводитимуться акції з «партизанського садівництва» – із використанням насіннєвих бомб та «зеленого» графіті (з моху).

Також, за вже звичною традицією фестивалю, вночі відбуватимуться літературні читання та акустичні виступи під відкритим небом. За участі як нових, так і уже відомих письменників та музикантів.

Цього року у фестивалі братимуть участь близько 40 музичних гуртів не лише з України, а й з-за кордону. Серед уже заявлених учасників: Скрябін, Поліна Республіка, Sciana, Тінь Сонця, Слот, Роллікс, Dakh Daughters, Jinjer, Morphine Suffering, Infected Rain, Vivienne Mort, Один в каное, Skinhate.

Організатори також заявили про домовленість із хедлайнером всього фестивалю. Проте хедлайнер «Республіки» наразі побажав залишатися інкогніто та буде офіційно оголошений за декілька днів до початку фестивалю.

Новини по темі

Back to top button