Кам'янець-Подільський

«Трубадур» покорив кам’янчан

Опера «Трубадур»

26 липня Руська брама знову стала осередком високого мистецтва. Цього разу клуб поціновувачів оперного мистецтва «Секвенція» презентував кам’янчанам та гостям міста справжню оперу. У форматі опери в мініатюрі для кам’янчан прозвучав один із найяскравіших творів італійського композитора Джузеппе Верді – опера «Трубадур».

Для Кам’янця-Подільського цього вечора все було вперше. І опера, і артисти. Суботнього вечора на сцену вийшли справжні світові зірки оперної сцени – лауреат та дипломант міжнародних конкурсів та фестивалів оперного мистецтва України, Італії Олена Лютаревич (герцогиня Леонора, сопрано), соліст Національного театру опери та балету Грузії Отар Накашідзе (граф ді Луна, баритон), випускник Міланської консерваторії, котрий сьогодні співпрацює з відомими театральними агентствами Європи Емануеле Сервідіо (Манріко або трубадур, тенор), солістка театру опери та балету м. Батумі Інга Джахуташвілі (циганка Азучена, мецо-сопрано) і солістка оперної студії Харкова Оксана Томків (Інес – подруга Леонори, сопрано). Концертмейстер – Анжеліка Тернова (дипломант І ступеня в номінації «Концертмейстер» ІІІ міжнародного фестивалю-конкурсу в м. Саки (Україна)).

Шквал бурхливих емоцій довелося пережити глядачам того суботнього вечора, адеж сюжет опери заплутаний і кривавий. А такі сюжети не залишають нікого байдужим. Циганка викрала із замку дитину, Манріко, і виховала його в таборі. За іронією долі молодик і його рідний брат граф ді Луна кохають одну дівчину – герцогиню Леонору. Але вона відповідає взаємністю Манріко – трубадурові. Граф погрожує вбити суперника, змушуючи Леонору стати його дружиною. Вона погоджується, але, випивши отруту, вмирає. Ді Луна страчує Манріко на площі.

Захід завершився піснями. Спочатку заспівали неаполітанську «’O sole mio», потім – українську «Ніч яка місячна, зоряна, ясная». Остання прозвучала у виконанні Олени Лютаревич та Отара Накашідзе. Грузинський баритон, як виявилось, справжній патріот України. Вважає нашу неньку своєю другою Батьківщиною.

– Потрібно віддати належне Отару Накашідзе, який прославляє Україну, й Кам’янець зокрема, за кордоном. Та ще й як – уявляєте, виступає в тій вишиванці, яку йому кам’янчани подарували під час концерту «Amore mio» в грудні минулого року. Тоді Отар пообіцяв: бачити нам ще не одну оперну зірку. І дійсно – в цьому переконалися усі. – ділиться враженнями редактор порталу культури і мистецтва «Хронікер» Лілія Петрук.

Опера «Трубадур»

Опера «Трубадур»

Опера «Трубадур»

Новини по темі

Back to top button