Кам'янець-Подільський

Епатажні та яскраві «Dakh Daughters»

Dakh Daughters

Справжнім любителям мистецтва завжди приємно відкрити для себе щось нове, розширити обрії своїх уявлень та вподобань. Таку можливість надав щорічний фестиваль «Республіка», який, нагадаємо, цього року пройшов 5-7 вересня. Нашу увагу, як і багатьох кам’янчан та гостей міста, привернув гурт «Dakh Daughters».

Цей колоритний гурт – новий проект засновника театру «Дах», продюсера і режисера Влада Троїцького. «Дочки …» – акторки театру Троїцького, проте в них так само є досвід в інших формаціях: Ніна Гаренецька– учасниця «ДахаБрахи», а Руслана Хазіпова – культової рок-банди «Перкалаба», Таня Гаврилюк має сольний проект «ТаняТаня», Саломея Мельник – із «Потужних дівчат», Анна Нікітіна – з «Кабаре-шансону», Наталія Галаневич і дівчина під псевдонімом Zo – з балету «БіzоН». Сім артисток, дюжина інструментів, від піаніно і барабана до гармошки і віолончелі. У них, як для молодого колективу, досить різноманітний репертуар. Найвідомішою стала пісня «Донбас».

Дівчата в коротких білих сукнях поверх гімнастичних трико, з набіленими обличчями, непроникно серйозно подають найбільш гротескний матеріал, але гротеском не обмежуються: в них є роботи на вірші Йосипа Бродського іОлександра Введенського, є старовинна провансальська пісня «Я бачив вовка, лисицю, зайця» і пісня з репертуару Віки Врадій. У «Донбасі» звучать рядки з сонету Шекспіра.

У червні 2013 року фрік-кабаре «Dakh Daughters» виступали на IV Міжнародному фестивалі німого кіно і сучасної музики «Німі ночі» в Одесі; зокрема, на закритті фестивалю було виконано «Ганнусю».

Можемо однозначно сказати, що цей колектив не залишить байдужим нікого. Одні покрутять пальцем біля скроні, а іншу будуть вражені артистизмом та музикальністю, яку вписати в певні рамки просто неможливо.

Dakh Daughters

Dakh Daughters

Dakh Daughters

Лілія НАДВІДНА, спеціально для «7 днів».

Фото Олега СІНЬКОВА.

Новини по темі

Back to top button