Кам'янець-Подільський

«Балачки» їдуть до Кам’янця

Марина Братко, Слава Світова, Віоліна Ситнік, Мирослава Кошка, Оленка Некрасова (зліва направо)

Вам до душі затишний вечір у кав’ярні з давніми подругами, коли сміху й сліз – по половині, коли однаково легко ділишся своїми секретами і туфлями, смакуєш запашною кавою, насолоджуєшся розмовою і фотографуєшся на пам’ять? Тоді наступна подія – саме для вас. 8 листопада у спортивному пабі «Команда» відбудеться презентація збірки «Балачки про все на світі» письменниць Марини Братко, Слави Світової, Оленки Некрасової, Мирослави Кошки, Віоліни Ситнік та ілюстратора видання Олени Гаврищук. Кам’янець-Подільський стане третім містом після Львова й Києва, в якому відбудеться презентація книги.

Позитивну збірка веселих дівочих історій «Балачки про все на світі» вийшла друком у відомому видавництві «Літературна агенція «Discursus». Нове видання високо оцінили такі відомі українські письменники як Павло Коробчук (саме він написав передмову), лауреатки премії «Коронація слова» різних років, письменниці Тетяна Белімова, Маріанна Малина, поетки Іванна Кобєлєва та Любов Долик, поетка, журналістка, радіоведуча Оксамитка Блажевська.

Напередодні презентації у Кам’янці-Подільському ми поспілкувались із авторками «Балачок» – кам’янчанкою Віоліною Ситнік та киянкою Славою Світовою. Письменниці поділились своїми враженнями від промо-туру містами України.

– Дебютна презентація «Балачок про все на світі» відбулася у Львові. Чимало народу зібралось в Українській академії друкарств – як студентів, так і звичайних шанувальників книг. Оскільки Слава Світова та Мирослава Кошка є ще й засновницями українодівочого сайту гарного настрою «Каралєвна» і на ХХІ Форумі видавців також презентували його як платформу, де всі авторки між собою познайомилися, ми були в чудових різнокольорових коронах та сукенках. Авторки розповідали коротко про себе, ідею написання книжки, художницю та ілюстрації, враження від написання  своїх історій, муки творчості тощо. На завершення заходу відбулися автограф- та фотосесія з охочими. Окрім того, дали коротенькі інтерв’ю для київського радіо. Вже за кілька годин світлини з нашої презентації та прогулянки містом розлетілись соціальними мережами. А в коментарях нас почали порівнювати з героїнями відомого серіалу «Секс і місто», хоча для мене, відверто, це залишається таємницею, чому саме так. А ще нас називали не інакше як «каралєвнами». – зізнається Віоліна Ситнік.

Далі «Балачки про все на світі» помандрували зі своїми авторками до Києва, де вони 28 вересня у Piano Cafe презентували киянам  свою збірку.

– У Києві ми вирішили дещо відійти від традиційного формату презентації книжки. Натомість ми зібрали разом все на світі й вийшло дуже душевно, тепло і весело! Виступали талановиті музиканти: фолк-гурт «Королівна», музичний гурт, котрий співає український реп «Апокриф», також свою тврчість дарувала вокалістка з неймовірним голосом – Саша Стволинська, яку викликали співати на «біс!».

Особливою гостею стала редакторка «Теплої Серії» видавництва «Брайт Стар Паблішинг» –Юлія Шутенко, яка теж виконала три надзвичайно добрих і музикальних пісні під гітару! А справжнісінькою родзинкою свята став ТОРТ у вигляді жовтої книжки «Балачки про все на світі», який був не лише красивим, а й смачним настільки, що ми усі з’їли його за лічені хвилини! Партнери проекту «Каралєвна» надали подарунки і приємні сюрпризи для безпрограшної лотереї, тому радісних моментів було дуже багато! Після нашого літературного вечора я в буквальному сенсі цього слова літала на крилах щастя кілька днів підряд!

В Кам’янець-Подільський їду з величезною усмішкою! Їду туди вдруге, побачу друзів і знайомих, яких відкрила/знайшла для себе ще тоді, як приїздила презентувати «Жменьку слів для доброго настрою», тому, звісно, вже не можу дочекатися! Сподіваюся, що місто знову подарує мені багато сонця і тепла! Ну а ми, в свою чергу, привеземо із собою багато цікавих та веселих історій! – зазначила Слава Світова.

Отже, промо-тур містами України продовжується. Наступна презентація може бути саме у вашому місті. А поки що не пропустіть прекрасної нагоди зустрітись із авторами збірки «Балачки про все на світі» у Кам’янці-Подільському.

На ХХІ Форумі видавців (Львів)

Фото з архіву Слави СВІТОВОЇ та Віоліни СИТНІК.

Новини по темі

Back to top button