Кам'янець-Подільський

Як сонячні письменниці в місто Сонця приїздили

Презентація книги «Балачки про все на світі» у Кам'янці-Подільському

Забагато сонця не буває! Правда ж? Навіть якщо живеш у Кам’янці-Подільському – місті Сонця. Небесне світило, увіковічнене на його гербі, давно вже стало символом міста над Смотричем. Тому й називаємо місто не інакше як сонячним. Із часом Кам’янець набув і магічної властивості притягувати до себе сонячних людей звідусіль, даруючи своїм жителям все більше й більше тепла. Діє ця магія й сьогодні.

Черговий вибух сонячної енергії спостерігався у Кам’янці-Подільському 8 листопада під час презентації збірки веселих дівочих історій «Балачки про все на світі» Марини Братко, Слави Світової, Оленки Некрасової, Мирослави Кошки та Віоліни Ситнік, що відбулась у кав’ярні-музеї «Кава від поліцмейстера».

Стільки щирих посмішок, приємних вражень, здорового гумору, по-домашньому теплої атмосфери та позитивної енергії у серцях авторів і присутніх Кам’янець не бачив давно. Інакше, повірте, і бути не могло, адже, як стверджує журналіст, поетка та радіоведуча Оксамитка Блажевська, романтичні, іронічні, трішки наївні, звичайно-незвичайні, але такі щирі історії з нового видання «Літературної агенції «Discursus» – як бальзам на душу кожному. А він, як відомо, зігріває. Так було і в Кам’янці – тепло.
Виконання чудових пісень талановитих Віктора Кернера («Україна – це ми!», «Пам’яті Карузо») та студентки коледжу ПДАТУ Богдани Возної («Ми – українці», «Посіяла людям…»), декламування поезій креативними поетами Олександром Войнарським та Максимом Лісовським перетворили презентацію на справжній літературно-мистецький вечір.

Як бачимо, до презентації своєї книжки письменниці підійшли з усією відповідальністю. Продумали кожний момент. Звучали розповіді про історію створення збірки, про те, як письменниці стали учасниками цього яскравого та позитивного проекту, а також уривки творів, відгуки та запитання читачів.

Об’єднав творчий колектив, як стверджують авторки, перший дівочий сайт гарного настрою «Каралєвна», співзасновниками якого є Мирослава Кошка та Слава Світова.

Окрім того, письменниці презентували не тільки книжку, а й самих себе. Для цього вони відзняли буктрейлер. На відео авторки постають у різних жіночих образах, що уособлюють у собі цілісний образ справжньої українки, яка може бути натхненною й окриленою (Слава), мрійливою й романтичною (Міра), веселою й енергійною (Віоліна), яскравою й спокусливою (Оленка), спортивною й екстремальною (Марина).

Нагадаємо, автором та режисером відеороботи для кам’янчанки Віоліни Ситнік став відомий у нашому місті громадський діяч та режисер Андрій Заєць. Зйомки відбулись на Лебединому озері.

До друзів письменниць, членів творчого об’єднання «Phoenix», які стали співорганізаторами заходу, фотографів, представників ЗМІ, кам’янчан та гостей міста приєдналась і українська письменниця, лауреатка «Коронації слова» Анна Хома, яка в той час якраз перебувала в Кам’янці-Подільському, адже напередодні, 7 червня, презентувала свій новий роман «Лемберг. Під знаменами сонця». Наше місто стало першим, в яке Анна Хома привезла новинку.

Завершилась презентація дівочих історій автограф- та фотосесією із поціновувачами позитивного, сонячного та іронічного українського слова.

– Неймовірно сонячні та відкриті письменниці. Презентація залишила найтепліші враження, адже дівчата так гарно підготувалися. В такій творчій атмосфері надихаєшся писати щось світле й веселе. Побажаю авторкам незгасаючого натхнення і з нетерпінням чекатиму наступної книги, – ділиться враженнями головний редактор газети «Студентський меридіан» Ольга Комарова.

А наступного дня, 9 листопада, «Балачки про все на cвіті» помандрували разом зі своїми авторками до Чернівців – міста театрів, музеїв та бібліотек, де в «Найкращій кав’ярні на розі Університетської та Сковороди» відбулась четверта презентація книги в межах туру містами України. На черзі – Івано-Франківськ, Тернопіль та Черкаси.

Презентація книги «Балачки про все на світі» у Кам'янці-Подільському

Презентація книги «Балачки про все на світі» у Кам'янці-Подільському

Презентація книги «Балачки про все на світі» у Кам'янці-Подільському

Презентація книги «Балачки про все на світі» у Кам'янці-Подільському

Фото Олега СІНЬКОВА.

Новини по темі

Back to top button