Кам'янець-Подільський

В тенетах творчості душі

Наталія Лашко

11 листопада у виставковій залі, що на Соборній відкрито виставку авторських робіт Наталії Лашко «В тенетах творчості душі…». Про це повідомляє прес-служба Кам’янець-Подільської міської ради.

Член Національної спілки народних майстрів України, учасниця багатьох виставок та конкурсів, викладач кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Наталія Лашко презентувала роботи різної техніки виконання та жанрів: акварель, олія та акрил, арт-квілт (клаптикове шиття), ткацтво (килим та жіноча сумка), авторська техніка вишивки соломкою.

На особливу увагу заслуговує вишита риза соломкою (верхній одяг священика під час проведення богослужінь). Таку техніку художниця розробила спільно з чоловіком Володимиром ще у 80-х роках. А тепер передає її сину та студентам Кам’янець-Подільського національного університету.

На створення однієї такої роботи майстри витрачають від кількох місяців до року. Іноді й більше. У результаті кропіткої праці народжуються квіткові та фруктові композиції, абстракції, сюжетні картини. Роботи виконані за мотивами українських народних пісень і творчості Т.Г.Шевченка (поема «Сон»).

Участь у відкритті виставки взяли заступник департаменту гуманітарної політики, начальник відділу культури і туризму Петро Гаврилюк, заслужений художник України, професор кафедри мистецьких дисциплін Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Борис Негода, студент кафедри мистецьких дисциплін Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Ігор Карташов, викладачі, студенти училища культури, художньої й музичної шкіл, ЗМІ та гості міста.

Фото Лілії ПЕТРУК.

Новини по темі

Back to top button