Інциденти

У Волочиську встановлено пам’ятник Тарасу Шевченку

У Волочиську встановлено пам’ятник Тарасу Шевченку

Відтепер пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку прикрашатиме центральну вулицю міста Волочиськ. Урочисте відкриття скульптури українського мислителя, поета, художника і просвітителя відбулось сьогодні за участі заступника голови обласної ради Ігора Хитрука. Про це повідомляють у Хмельницькій обласній раді.

– Цей найвеличніший українець не лише залишив нам свої неоціненні духовні надбання, він пробуджував любов до своєї Батьківщини, кликав сильних на подвиги, вселяв у слабких надію і віру, – наголосив у своєму вітальному слові Ігор Вікторович. – Постать Тараса Шевченка зараз є тим, що має об’єднати всіх – від заходу до сходу, від півдня до півночі країни. Всі ми розуміємо, що сьогодні Шевченкове слово актуальне як ніколи, адже Великий Кобзар був гуманістом і дуже любив Україну.

На цю подію чекали більшість населення міста Волочиськ. Причому, в районі це вже третій пам’ятник Великому Кобзареві. Цьогоріч такі пам’ятники вже встановлені в селах Порохня і Щаснівка.

Ідею встановити пам’ятник подав міській раді волочиський поет Микола Федчишин, де її охоче прийняли. За підсумками конкурсу переможцем стала скульптурна композиція Івана Сонсядла з Тернополя.

В урочистій церемонії відкриття пам’ятника українському Кобзарю також взяли участь заступник голови районної ради Сергій Пазюк, перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Коваль, депутати районної ради, голови територіальних громад, представники громадських організацій, жителі міста.

Настоятель місцевого храму Покрови Пресвятої Богородиці провів обряд освячення пам’ятника.

Новини по темі

Back to top button