Інциденти

Кам’янець-Подільський може стати молодіжною столицею Європи

[metaslider id=8368]

4 березня у прес-центрі Кам’янець-Подільскої міської ради відбулась презентація програми молодіжної столиці, яку в останні тижні лютого розроблено департаментом гуманітарної політики спільно із ініціативною молоддю міста. Створення програми відбулось в рамках участі міста над Смотричем у конкурсі Європейського молодіжного форуму «Молодіжна столиця Європи».

Як нам стало відомо зі слів директора департаменту гуманітарної політики Альони Куземи, «Молодіжна столиця Європи» – це звання, що присвоюється європейському місту на період до одного року, протягом якого місту буде надана можливість продемонструвати вою молодіжну політику через призму культурного, соціального, політичного та економічного життя міста.

Програма молодіжної столиці складається із 6 напрямків, які передбачені умовами конкурсу. Чим же планує Кам’янець-Подільський зацікавити Європу?

Робота Міжнародного факультету муніципального управління та проведенняя міжнародного еко-фестивалю «Чисте місто» має відобразити активну участь молоді в житті суспільства.

Можливість неформальної освіти планують реалізувати за допомогою створення навчального центру ІТ «Університет дизайну» та відкриття молодіжної школи журналістики на базі громадського інформаційного ресурсу.

У рамках нових та інноваційних підходів до працевлаштування молоді, соціальної інтеграції та волонтерства запропоновано відкриття міжнародного літнього табору лідерів волонтерського руху «Від серця до серця» та започаткування міжнародного конкурсу молодіжних старт-ап проектів «Start-Up-Drift».

У напрямку розвитку молодіжної культури автори програми планують проведення мистецького міжнародного молодіжного форуму «PHOENIX» та фестивалю вуличного екстриму «I am in the pink».

Міжнародну молодіжну співпрацю запропоновано на рівні молодіжних громадських організацій. У місті заплановано проведення форуму молодіжних організацій країн ЄС «Молодіжний соціум XXI століття» та міжнародної фестивальної майстерні «Успішні кейси фестивалів чи як розвивати подієвий туризм».

Мультикультуралізм та інтеграцію планують реалізувати у контексті першого міжнародного фестивалю національних культур «Острів семи культур» та міжнародного фестивалю «Республіка».

Зазначимо, що висунути наше місто для участі в конкурсі «Молодіжна столиця Європи» запропонував представник України в Конгресі місцевих та регіональних влад Ради Європи, депутат Хмельницької обласної ради Віталій Олуйко.

– Ініціатива «Молодіжна столиця Європи» сприяє реалізації нових ідей та інноваційних проектів, пов’язаних з активною участю молодих людей у житті суспільства і є зразком для подальшого розвитку молодіжної політики в інших європейських муніципалітетах.

Вибраний муніципалітет буде вважатися офіційним партнером Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи і уповноваженим на реалізацію відповідних проектів Європейського молодіжного форуму та європейських інституцій. Це прекрасна можливість продемонструвати європейській спільноті один з молодіжних центрів нашої області та сучасне європейське історичне місто Кам’янець-Подільський, а громада міста отримає можливість реалізувати цікаві, амбітні проекти та ідеї за підтримки європейських інституцій, – зазначив Віталій Миколайович напередодні презентації програми молодіжної столиці.

Наразі стало відомо, що заявку Кам’янця-Поільського прийнято до розгляду організаторами конкурсу. А нам залишається сподіватись, що Кам’янець-Подільский таки стане молодіжною столицею Європи у 2018 році.

Фото Ольги КОМАРОВОЇ.

Новини по темі

Back to top button