Інциденти

Що посієш, те й пожнеш

На Кам’янеччині цьогорічна посівна кампанія наближається до завершення. Посів ранніх зернових та зернобобових культур проведено на площі 3627 га, кукурудзи на зерно посіяно на 13765 гектарах.  

Крім того, завершено посів однорічних трав на площі 2355 га, кормових коренеплодів 526 га. Площа посіву соняшника  склала 4468 га або 103,6 % до прогнозу. До 15 травня аграрії району планують завершити посів сої. Станом на 12 травня соєю засіяно 15960 га площ, що становить 88,1 % до прогнозу.

Посів ярих культур здійснюється кондиційним насінням вітчизняної та зарубіжної селекцій. З метою сортооновлення агроформуваннями  придбано 17 тонн насіння еліти ярих зернових та 45 тонн насіння першої генерації. Одночасно з посівною кампанією здійснюються агротехнічні заходи по догляду за посівами озимих культур, площа посіву яких, восени минулого року склала 13,7 тис. га  та 6,4 тис. га озимого ріпаку. В основному посіви озимих знаходяться в доброму та задовільному стані.

З метою забезпечення рослин необхідною кількістю поживних речовин, проведено підживлення культур. Окремі площі підживлено вже двічі. Здійснюються також заходи, по боротьбі із шкодочинними факторами, зокрема бур’янами, шкідниками та хворобами. В поточному році для захисту рослин придбано 84,3 тонни пестицидів, що становить 95,4 % до потреби. Продовжується робота по накопиченню паливо-мастильними матеріалами. Станом на звітну дату забезпеченість агроформувань дизельним паливом становить 96,1 %, бензином 94,8%.

Для проведення комплексу весняно-польових робіт з дотриманням агротехнічних вимог та в оптимальні строки, на польових роботах задіяно необхідну кількість одиниць сільськогосподарської техніки, в тому числі 39 широкозахватних ґрунтообробних агрегати та 22 широкозахватних посівні агрегати. На даний час, стан технічної готовності техніки в середньому складає близько 100 %.

Аграрії району докладають максимум зусиль для того, щоб посів ярих культур провести в оптимальні строки з дотриманням вимог технологій вирощування культур.

Новини по темі

Back to top button