Інциденти

Ринку земель в Україні бути?

Забезпечення соціально-економічного розвитку сільських територій – головне питання, яке потребує визначення при прийнятті рішення про продовження або зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні. Про це в ефірі радіо «Вести» заявив Голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру України Максим Мартинюк.

«Я безумовно прихильник ринку. Однак не думаю, що ринок сільськогосподарських земель потрібно запускати саме з 1 січня 2016 року. Зараз економічна ситуація така, що активи подешевшали, ресурс всередині країни обмежений. Крім того, не визначені правила роботи ринку, – заявив Максим Мартинюк. – Але головне питання – соціальний розвиток села після того, як люди почнуть продавати землю. Не прорахувавши ризики і компенсатори, ми можемо замість мільйонних інвестицій отримати довгі черги за соціальною допомогою».

За його словами, захист інтересів та прав селян має бути пріоритетом, навіть якщо для їх забезпечення доведеться знизити на початковому етапі ступінь лібералізації ринку, зокрема обмежити участь нерезидентів.

За різними опитуваннями, на першому етапі готові продати землю не більше 15-20% землевласників. Тож в середньостроковій перспективі основною формою земельних відносин в Україні залишатиметься оренда, і Держгеокадастр працює над її вдосконаленням.

«У 2014 році було доручення Віце-прем’єр-міністра Володимира Гройсмана про проведення аукціонів і зараз усі землі сільгосппризначення передаються в оренду на торгах. Вже є позитивні результати, тому що стартова ціна зростає в 2-3 рази залежно від зацікавленості та азарту учасників», – заявив Голова Держгеокадастру.

ДОВІДКА. Відповідно до пункту 15 розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України до 1 січня 2016 року діє мораторій на купівлю-продаж сільськогосподарських земель, умовою зняття якого є вступ в силу закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Прес-служба Держгеокадастру.

Новини по темі

Back to top button