Інциденти

Кам’янець відзначив День Незалежності

Кам'янець відзначив День Незалежності

Основним лейтмотивом усіх заходів, проведених з нагоди Дня Незалежності в Кам’янці, стали мир та єдність України.

Традиційний парад вишиванок, на який цьогоріч прийшло чи не найбільше кам’янчан за декілька останніх років, очолили діти з військовими, які пронесли вулицями міста «Перевесло єднання». Сплетений із 25 фрагментів (за кількістю областей України, а також враховуючи Крим )вінок став символом єдності та неподільності нашої держави. Одягла на себе «Перевесло єднання» міська Ратуша.

Як інформує прес-служба Кам’янець-Подільської міської ради, «родзинкою» параду вишиванок стало й те, що до нього приєдналося близько сотні дітей віком до п’яти років, взявши участь в акції «Малюк-патріот». Як анонсували організатори, дитячі транспортні засоби: коляски, велосипеди, самокати, повинні бути прикрашені в національному стилі. Креативності батьків у виконанні цієї умови позаздрили б навіть відомі дизайнери. Маленькі кам’янчани, кожен у власне створеному образі, стали справжньою невимовною радістю колони, яка прокрокувала вулицями Кам’янця.

Прикрашені соняхами, маками, вишитими рушниками, національними стягами,блакитно-жовтими кульками і навіть солом’яною міні-хатиною, дитячі транспортні засоби викликали справжнє захоплення.

Маленькі патріоти отримали подарунки на згадку від міського голови Михайла Сімашкевича та народного депутата Володимира Мельниченка.

Із невимовним болем вшанували кам’янчани пам’ять дев’ятьох земляків, які загинули на сході під час антитерористичної операції. Щоб жителі міста не забували тих, завдяки кому мають можливість святкувати 24 річницю Незалежності під мирним небом, на головну площу Старого міста винесли портрети загиблих кам’янецьких Героїв. У цей час також серце кожного сколихнула пісня Миколи Гордійчука «Твоє призначення має значення». Нагадаємо, що 23 серпня, напередодні Дня Незалежності, Коля мав одружитися. Його рідний брат зачитав присутнім вірш, який хлопець написав на сході. На жаль, поезія не завершена, але пророча, бо в ній Nik Своєрідний передчуває свою смерть, й обриваються її рядки зверненням до коханої.

За виховання справжніх мужніх синів, які віддали життя Україні, рідним загиблих міський голова Михайло Сімашкевич та народний депутат Володимир Мельниченко вручили квіти, а молодь міста у пам’ять про кам’янецьких Героїв випустила в небо білі повітряні кульки.

Під час урочистостей міський голова вручив відзнаки «Почесний громадянин міста» секретарю міськради Анатолію Качуровському, «Честь і шана» – директору Українського кристалу Володимиру Юр’єву, «За заслуги перед міською громадою» – Ларисі Діновській, члену добровільного культурно-благодійного осередку «Меморіал» імені Василя Стуса та Шакшуєвій Тетяні – інженеру з благоустрою КП «Житловик».

Також подяки та грамоти виконавчого комітету отримали кращі кам’янчани, які продемонстрували сумлінну працю на благо міста, області та держави.

Related Articles

Back to top button