Кам'янець-Подільський

Початок нового навчального року: основні тенденції освітньої галузі

Міністр освіти і науки Сергій Квіт під час проведення розширеного засідання Кабінету Міністрів, в якому брали участь голови обласних державних адміністрацій, поінформував громадськість про основні тенденції освітньої галузі напередодні початку нового навчального року.

Як інформує Osvita.ua, міністр повідомив, що у 2015/16 навчальному році кількість учнів в українських школах збільшиться на 38 тисяч, а до перших класів цього року піде 414 тисяч дітей.

За словами Сергія Квіта, Міністерством освіти і науки проведено роботу по розвантаженню шкільних програм для того, щоб зробити їх цікавішими для школярів.

Окрім того, з 1 вересня у школах впроваджуватиметься Концепція національно-патріотичного виховання.

Також у цьому навчальному році буде збільшено кількість годин на вивчення іноземної мови: з 2-х до 3-х годин на тиждень у дев’ятих класах і з 3-х до 3,5 – у десятих і одинадцятих.

Міністр наголосив, що освітнім відомством було скасовано 1600 документів щодо звітності у галузі, однак за його словами місцеві дії міністерства ігнорують.

«Нажаль, є випадки, коли на місцевому рівні ця звітність поновлюється», – зауважив Квіт, порадивши обласним адміністраціям звернути увагу на цю проблему.

Також за словами міністра, процес оптимізації малокомплектних шкіл не торкнеться початкових шкіл і діти матимуть можливість відвідувати початкові класи за місцем проживання.

Сергій Квіт зазначив, що цього року держава забезпечила 255 млн 307 тис. гривень на друк підручників. Другу половину коштів мають виділити місцеві бюджети.

Міністр повідомив про скорочення мережі вищих навчальних закладів з низьким рівнем якості освіти. Минулого року було закрито 76 навчальних закладів.

Новини по темі

Back to top button