Кам'янець-Подільський

Під час презентації роману-антиутопії кам’янчани зазирнули у майбутнє

Презентація роману Олега Шинкаренка «Кагарлик»

15 жовтня творче об’єднання «PHOENIX» розпочало новий сезон літературних зустрічей з відомими українськими письменниками, який відкрив Олег Шинкаренко, презентувавши свій сатиричний роман-антиутопію «Кагарлик». До Кам’янця-Подільського письменник завітав із ювілейною презентацією свого роману – в місті над Смотричем пройшла 50-та зустріч із шанувальниками його творчості. Приймав письменника та гостей у своїх стінах краєзнавчий відділ Кам’янець-Подільської центральної міської бібліотеки.

Олег Шинкаренко – один із небагатьох, хто наважився заглянути у майбутнє України. Ми тільки можемо здогадуватись, якою Україна може бути у 2114 році, а от 39-річний журналіст «Громадського радіо» і письменник не тільки уявив її через сто років, а й висміяв події, що нібито відбулися після 2014 року. А найцікавіше те, що написав свій роман Олег Шинкаренко два роки тому. Тоді ні він, ні жоден українець не міг уявити, що деякі із подій, описаних у романі, стануть реальністю. Автор передбачив другий Майдан та російсько-українську війну.

«Кагарлик» – це концептуальний та мультимедійний проект, який розпочинався як Facebook-роман, що розповідає про постапокаліптичного Одісея, який втратив пам’ять, і намагається відновити себе за допомогою спогадів, які залишилось зібрати до купи, як друзки розбитого скла. Для цього він вирушає у загадкове місто Кагарлик, де в результаті випробування новітньої зброї назавжди зупинився час.

Щодня у соціальній мережі з’являлося по 100 слів, які Олег Шинкаренко поєднував із заміксованими звуками. «Я стукав по кастрюлях, по холодильнику, по батареї», – зазначає автор. Невдовзі повідомлення у Facebook перестали з’являтись – Олег Шинкаренко всерйоз почав писати повноцінний роман, що мав вийти друком, та й епізоди, як було заплановано із самого початку, виникали у голові автора не щодня. Не змінилася лише концепція – письменник дотримався поділу роману на частини обсягом у 100 слів.

Твір Олега Шинкаренка змушує читача замислитись не тільки про сьогодення людства, а й активізувати громадянську позицію всіх, хто дорожить цінностями демократичного суспільства. Автор сміється і над фобіями українців. Коли він працював над сюжетом, думав про те, що хвилює українців, про їхні фобії. І подумав, що людей може налякати напад якоїсь сусідньої держави. Наприклад, Росії. Чому саме цієї країни? Бо Олег Шинкаренко вважав, що це найбільш імовірний варіант. Тоді письменник і вирішив, що це буде такий собі утопічний роман, але з гумором. Бо, автор хотів як посміятися над подібними фобіями, так і знешкодити їх.

Традиційно, після жвавого обговорення твору відбулася автограф- та фотосесія із автором. А студентка педагогічного факультету К-ПНУ ім. Івана Огієнка Анастасія Гаджук отримала особливий подарунок – сертифікат на безкоштовну фотосесію від фотографа Олега Сінькова, який виграла за найцікавіше, на думку Олега Шинкаренка, запитання під час спілкування з автором.

Презентація роману Олега Шинкаренка «Кагарлик»

Презентація роману Олега Шинкаренка «Кагарлик»

Презентація роману Олега Шинкаренка «Кагарлик»

Презентація роману Олега Шинкаренка «Кагарлик»

Фото Олега СІНЬКОВА.

Новини по темі

Back to top button