Кам'янець-Подільський

Під час презентації роману-антиутопії кам’янчани зазирнули у майбутнє

Презентація роману Олега Шинкаренка «Кагарлик»

15 жовтня творче об’єднання «PHOENIX» розпочало новий сезон літературних зустрічей з відомими українськими письменниками, який відкрив Олег Шинкаренко, презентувавши свій сатиричний роман-антиутопію «Кагарлик». До Кам’янця-Подільського письменник завітав із ювілейною презентацією свого роману – в місті над Смотричем пройшла 50-та зустріч із шанувальниками його творчості. Приймав письменника та гостей у своїх стінах краєзнавчий відділ Кам’янець-Подільської центральної міської бібліотеки.

Олег Шинкаренко – один із небагатьох, хто наважився заглянути у майбутнє України. Ми тільки можемо здогадуватись, якою Україна може бути у 2114 році, а от 39-річний журналіст «Громадського радіо» і письменник не тільки уявив її через сто років, а й висміяв події, що нібито відбулися після 2014 року. А найцікавіше те, що написав свій роман Олег Шинкаренко два роки тому. Тоді ні він, ні жоден українець не міг уявити, що деякі із подій, описаних у романі, стануть реальністю. Автор передбачив другий Майдан та російсько-українську війну.

«Кагарлик» – це концептуальний та мультимедійний проект, який розпочинався як Facebook-роман, що розповідає про постапокаліптичного Одісея, який втратив пам’ять, і намагається відновити себе за допомогою спогадів, які залишилось зібрати до купи, як друзки розбитого скла. Для цього він вирушає у загадкове місто Кагарлик, де в результаті випробування новітньої зброї назавжди зупинився час.

Щодня у соціальній мережі з’являлося по 100 слів, які Олег Шинкаренко поєднував із заміксованими звуками. «Я стукав по кастрюлях, по холодильнику, по батареї», – зазначає автор. Невдовзі повідомлення у Facebook перестали з’являтись – Олег Шинкаренко всерйоз почав писати повноцінний роман, що мав вийти друком, та й епізоди, як було заплановано із самого початку, виникали у голові автора не щодня. Не змінилася лише концепція – письменник дотримався поділу роману на частини обсягом у 100 слів.

Твір Олега Шинкаренка змушує читача замислитись не тільки про сьогодення людства, а й активізувати громадянську позицію всіх, хто дорожить цінностями демократичного суспільства. Автор сміється і над фобіями українців. Коли він працював над сюжетом, думав про те, що хвилює українців, про їхні фобії. І подумав, що людей може налякати напад якоїсь сусідньої держави. Наприклад, Росії. Чому саме цієї країни? Бо Олег Шинкаренко вважав, що це найбільш імовірний варіант. Тоді письменник і вирішив, що це буде такий собі утопічний роман, але з гумором. Бо, автор хотів як посміятися над подібними фобіями, так і знешкодити їх.

Традиційно, після жвавого обговорення твору відбулася автограф- та фотосесія із автором. А студентка педагогічного факультету К-ПНУ ім. Івана Огієнка Анастасія Гаджук отримала особливий подарунок – сертифікат на безкоштовну фотосесію від фотографа Олега Сінькова, який виграла за найцікавіше, на думку Олега Шинкаренка, запитання під час спілкування з автором.

Презентація роману Олега Шинкаренка «Кагарлик»

Презентація роману Олега Шинкаренка «Кагарлик»

Презентація роману Олега Шинкаренка «Кагарлик»

Презентація роману Олега Шинкаренка «Кагарлик»

Фото Олега СІНЬКОВА.Читай нас там де зручно


Читай нас там де зручно

Новини по темі

Back to top button