Кам'янець-Подільський

Львів, Кам’янець і Ярослава Матічин

Презентація романів Ярослави Матічин

11 грудня в Кам’янець-Подільському державному історичному музеї-заповіднику відбулась літературна зустріч із львівською письменницею Ярославою Матічин.

Організаційні клопоти презентації творчості львів’янки на себе взяли творче об’єднання «PHOENIX» та Літературна зала Галереї мистецтв, в якій і відбулась перша зустріч цього дня. Друга – у ресторані готельного комплексу «Reikartz». Промодерувала зустрічі журналіст, письменниця, автор, співавтор та учасниця багатьох літературних проектів, співзасновниця творчого об’єднання «PHOENIX» Віоліна Ситнік.

Ярослава Матічин презентувала кам’янчанам чотири свої книги: «Veritas», «Quo vadis, Львове», «На війні, як на війні» та «Шляхами Первозванного». Перша включає в себе три повісті – «Анна крізь віки», «Чаша любові» та «Veritas», в яких йдеться про долі трьох молодих жінок. Життя у кожної склалось по-різному, але кожна з них іде своїм шляхом із гордо піднятою головою, незважаючи на терня під ногами. У кожної з них своя дорога до Бога і різні шляхи у пошуках істини, які таємниче й містично переплітаються у загадковому вихорі історії… Усі героїні мріють про своє маленьке жіноче щастя і – гідно його здобувають.

Друга книга – документальний роман, який розповідає про Львів – від язичництва до християнства, від величі славного княжого міста до непевного сьогодення. Про злети й падіння, упадки і піднесення, про вічно молоде і древнє місто, яке щоденно заворожує своєю незбагненністю – містичне і таємниче, місто в місті, місто над містом. Але в кінці кожного туннелю, як стверджує у романі авторка, пітьму пронизує сонячний промінь! Тому й люди живуть в ньому сильні й незламні духом, які вміють щиро кохати, сміливо боронити віру, високі цінності, свої традиції, культуру і рідну мову.

Презентуючи «Quo vadis, Львове» авторка порівняла Львів із Кам’янцем, зазначивши, що цих два міста мають таке ж підземне життя, як і надземне, вказуючи на значну кількість таємниць, які ще чекають своїх відкривачів.

Повість «На війні, як на війні» – книга спогадів дідуся Ярослави Матічин про Другу світову війну.

Цікавою є і найновіша книга – роман пані Ярослави «Шляхами Первозванного», який присвячений далеким подіям, що відбувалися на теренах праслов’янських українських земель. Ключовим моментом цієї теми є християнізація Криму апостолом Андрієм Первозванним. Завісу минулого відкриває археолог Андрій. Своє життя він присвячує пошукам істини. Життя його родини тісно переплітається з подіями, які відбувалися й досі відбуваються в Україні. Погодьтеся, що тема Криму сьогодні для нашої держави є дуже актуальною.

Під час спілкування із кам’янчанами мова йшла і про вже дописаний Ярославою Матічин роман про чуму, який незабаром вийде у світ, – теж із натяком на історію, але в контексті сьогодення. Тут чума постане персоніфікованою реальною істотою. Роман, як стверджує львів’янка, історичний, бо історії в ньому багато. «Чума – не просто хвороба з мільйонів бактерій – це незрозуміле й сьогодні явище для науковців й дослідників, яке дає поживу для вчених умів. Це «щось таке», про що хочеться написати цікаву, пізнавальну, містичну й загадкову історію». – заінтригувала авторка.

Ще одна новинка – детективне оповідання від Ярослави Матічин, яке буде надруковане у четвертому томі літературно-мистецького часопису «PHOENIX». Ідея написати твір у такому жанрі виникла в письменниці після першої поїздки до Кам’янця-Подільського. Як стверджує автор, в такому місті, як Кам’янець, чи йому подібному, може відбутись подібна детективна історія.

Приємним сюрпризом для усіх стало акапельне виконання у готельному комплексі «Reikartz» поеткою та композитором Жанною Мадич пісні про Кам’янець. Саме так мисткиня подякувала за непересічну подію у місті – зустріч з Ярославою Матічин.

Завершуючи спілкування із читачами, Ярослава Матічин подякувала за приємні моменти спілкування та організацію літературної зустрічі творчому об’єднанню «PHOENIX», Кам’янець-Подільському державному історичному музею-заповіднику, готельному комплексу «Reikartz»; за інформаційну підтримку – обласній газеті «Кам’янецький часопис «Ключ», інтернет-виданню «7 днів».

Після автограф сесії та знімкування із письменницею на згадку, кам’янчанам залишається тільки одне – чекати на детективну історію та «чумний роман».

Презентація романів Ярослави Матічин

Презентація романів Ярослави Матічин

Презентація романів Ярослави Матічин

Фото Петра ІГНАТЬЄВА.Читай нас там де зручно


Читай нас там де зручно

Новини по темі

Back to top button