Кам'янець-Подільський

«Різдвяна зірка» подарувала свято

Cімнадцятого січня, напередодні другого Свят-вечора, або ще знаного в народі як Голодна кутя, в міському будинку культури відбулося святкове дійство під назвою «Різдвяна зірка». 

«Ті колядки, які полинуть в небо напередодні Святого вечора, нехай покличуть у домівки кам’янчан злагоду», –  такими словами розпочала свій виступ директор Департаменту гуманітарної політики Альона Кузема. Привітали присутніх також  секретар міської ради Василь Сенюк, завідувач відділу культури Ольга Чорнобиль та представник від народного депутата України Володимира Мельниченка – Ірина Камінська.

Після слів із побажаннями миру, добра та злагоди розпочалось  святкове дійство, у якому взяло участь понад три сотні учасників із навчальних закладів та творчих колективів міста.

Усі присутні мали змогу насолодитися чудовим співом виконавців. Варто зауважити, що всі пісні було виконано акапельно, як того і вимагає традиція. До того ж, усі колядки й щедрівки, а їх було майже півсотні, вирізнялись вишуканістю та незвичністю, оскільки окрім знаної усім «Нова радість стала» прозвучало багато колядок, які, напевне, багато хто чув вперше.

Не обійшлось на святі без притаманного для різдвяних свят Вертепу, який став справжнім театралізованим дійством, де можна було побачити  і циган, і чорта, і козу, а також обов’язковий атрибут – Різдвяну зірку. Чи не найбільше усіх здивував Ангел, який несподівано з’явився з небес.

І які ж різдвяні свята без засівання! Колядники щедро сипали жито-пшеницю на гостей свята, бажаючи усього найкращого в новому році їм та їхнім родинам.

Як відомо, колядників не можна відпускати з хати із порожніми руками, тож усі, хто взяв участь в святі, отримали подарунки за сприяння Володимира Мельниченка: діти – цукерки, молодь – квитки в нічний клуб «Жара», а дорослі матимуть змогу піти до кінотеатру «Cinema».

На завершення присутні подарували колядникам гучні аплодисменти стоячи, що, мабуть, стало найбільшою подякою для учасників.

«Різдвяна зірка» дала змогу ще раз відчути присмак свята, згадати українські традиції та почути українську пісню.

Ірина ГРІНІШИНА, спеціально для «7 днів».

Related Articles

Back to top button