Кам'янець-Подільський

Рятувальники в цілодобовому режимі надають допомогу водіям

В ніч з 22 на 23 березня на території Хмельницької області продовжувалися складні погодні умови (сильні хуртовини, поривчастий вітер, ожеледь).

За сигналом «ЗБІР-АВАРІЯ» піднято особовий склад підрозділів держслужби з надзвичайних ситуацій в області та Аварійно-рятувального загону спецпризначення, задіяна уся наявна інженерна та важка техніка.

Як повідомляє ГУ ДСНС у Хмельницькій області, на автодорозі державного значення Стрий – Тернопіль – Кіровоград – Знам’янка поблизу селища Летичів та на об’їзній дорозі Вінниця – Чернівці поблизу м. Хмельницький утворювалися затори з великогабаритних вантажівок загальною кількістю понад 60 автомобілів.

Рятувальники за допомогою важкої інженерної техніки та тягачів надавали допомогу водіям в відбуксируванні транспортних засобів на розчищені та безпечні ділянки дороги.

На ділянках автомобільних доріг, ускладнених для пересування, в місцях скупчення вантажних автомобілів, працює 4 пункти обігріву водіїв у наметах Держслужби з надзвичайних ситуацій, які забезпечені  технікою підвищеної прохідності, тягачами, оперативними автомобілями, продуктами харчування та гарячим чаєм.

В свою чергу співробітники Державтоінспекції організовували реверсний рух автомобілів, для уникнення ускладнення обстановки з заторами.

Загалом з початку ускладнення погодних рятувальники відбуксирували понад 150 транспортних засобів, в яких знаходилося понад 400 осіб, розчищено від снігу 178 км автодоріг. До рятувальних операцій було залучено 199 чоловік особового складу та 59 одиниць спеціальної та важкої інженерної техніки.

Керівництво роботами здійснює оперативний штаб з ліквідації наслідків складних погодних умов на чолі начальником цивільного захисту області – губернатором краю Василем Ядухою. Координацію залучення сил та засобів здійснює мобільна оперативна група ТУ МНС. На найскладніших ділянках доріг керівництво роботами здійснює особисто начальник Територіального управління генерал-майор служби цивільного захисту Анатолій Манільчук та його заступники.

В області при райдержадміністраціях розгорнуто оперативні штаби, якими координуються залучення дорожніх служб, рятувальників та інших служб взаємодії щодо надання невідкладної допомоги водіям, які потрапили у снігові замети та до ліквідації можливих надзвичайних ситуацій на об’єктах життєзабезпечення.

Під час проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт не допущено загибелі та травмування людей від переохолоджень та обморожень.

У зв’язку із ситуацією, яка склалася на території області в наслідок несприятливих погодних умов Державна служба з надзвичайних ситуацій переконливо радить громадянам утриматись від виїзду власним автотранспортом.

Новини по темі

Back to top button