Війна

Влада України розслідує справу про експорт вугілля з Донбасу

В Україні відкрито досудове розслідування у зв’язку з повідомленнями преси про те, що під керівництвом олігарха Сергія Курченка на території Луганської та Донецької областей закуповується незаконно видобуте вугілля. Про це заявили в українській Генеральній прокуратурі.

Надалі вугілля вивозять на територію РФ, де його реалізують, в тому числі і за кордон, – написала в Facebook прес-секретар відомства Лариса Сарган. Зокрема, мова йде про постачання до Туреччини.

За даними прокурорів, в діях підприємця, посадових осіб та інших осіб суб’єктів господарювання вбачаються окремі ознаки злочину, передбаченого ч. 3 ст. 258-5 КК України (фінансування тероризму).

У лютому українські радикали оголосили транспортну блокаду Донбасу, що призвело до припинення поставок вугілля в країну. Тож Київ був змушений ввести надзвичайний стан в енергетиці.

У відповідь на дії радикалів влади самопроголошених Донецької і Луганської народної республік ввели зовнішнє управління на підприємствах української юрисдикції. Після цього Рада нацбезпеки і оборони України схвалив вантажну блокаду вже на державному рівні.

Фото з мережі.

Новини по темі

Back to top button