Кам'янець-Подільський

«Відкрита ніч» завітає у Кам’янець

Фестиваль «Відкрита ніч»

У ніч з 28 на 29 червня у Києві в сімнадцяте проходитиме фестиваль «Відкрита ніч». Також він одночасно відбудеться у Варшаві та ще у 23 населених пунктах України. Серед них є і Кам’янець-Подільський. У нашому місті відомий український кінофорум стартує вперше. Це дійство відбуватиметься на площі Польський ринок, поблизу міської Ратуші. Організаторами акції в Кам’янці-Подільському є громадська організація «Поділля ТБ».

Протягом зоряної ночі глядачі подивляться 35 фільмів українських режисерів, а з першими променями сонця дізнаються імена переможців та їх робіт.

Як інформує прес-служба Кам’янець-Подільської міської ради, фестиваль «Відкрита ніч» – хіба не найменший в світі: він триває лише одну коротку літню ніч. Проходить традиційно наприкінці червня під відкритим небом. Придумав та створив фестиваль кінорежисер Михайло Іллєнко, нині його незмінний президент та арт-директор. Вперше «Відкрита ніч» відбулася на початку червня 1997 року, глядачів було трохи більше 50, і всю ніч вирувала злива. Першим головою першого Журі був брат Михайла, відомий режисер та оператор Юрій Іллєнко.

Захід в нашому місті присвячений 18-й річниці Конституції України, під час якого глядачі зможуть познайомитись із авторським українським кінематографом (короткий метр).

Ця подія дасть можливість познайомити кам’янчан та гостей міста із доробками сучасної національної кіно галузі, разом з тим сприятиме популяризації українських стрічок.

До 6-годинної програми фестивалю входить основна, конкурсна програма та менша за розміром, позаконкурсна програма (цікаві роботи, що не відповідають регламенту). Конкурсна частина складається з номінацій: ігровий фільм, неігровий фільм, анімаційний фільм, краща операторська, краща режисерська робота, краща акторська робота.

Крім того основну програму розділено на студентський і професійний конкурси, що додатково дублює номінації.

Існують також конкурс глядацьких симпатій, конкурс короткометражних сценаріїв і конкурс аналітичних матеріалів. Головною нагородою є Гран-Прі фестивалю, але журі має право не присуджувати цю нагороду, тому в історії фестивалю є роки, коли головного переможця на фестивалі не було.

Тільки на цьому фестивалі існує «Прем’єра одного кадру» для авторів, які поки що не можуть надати завершений фільм, але пропонують кадри, гідні незалежної оцінки і нагороди. Загалом фестивальна програма за ці роки складає понад 500 фільмів.

У 2014 році до організації фестивалю приєдналася група «1+1 медіа», розширюючи межі фестивалю виключно від кінематографічних до телевізійних. З цього року в програмі з’являться окремі номінації для телевізійних проектів: «Спеціальний репортаж», «Скетчкома/Стенд-ап» і «Промо/Рекламний ролик».

Фото okino.ua.

Новини по темі

Back to top button