Кам'янець-Подільський

У Галереї мистецтв захищали дипломи

Галерея мистецтв (К-ПДІМЗ). Захист дипломів23 червня у Великій залі Галереї мистецтв художнього відділу Кам’янець-Подільського державного історичного музей-заповідника відбувся щорічний захист дипломних робіт студентів кафедри ОДПМ і РТМ К-ПНУ ім. І. Огієнка.

Кожен, хто цікавиться мистецтвом, мав змогу побачити відреставровані студентами роботи та копії картин відомих митців, адже захист проходив у відкритому форматі. Оцінювала роботи студентів державна екзаменаційна комісія до складу якої увійшли представники викладацького складу університету. Очолила журі Наталія Урсу – завідувач кафедри ОДПМ і РТМ, доктор мистецтвознавства, професор, повідомляє «7 днів».

Цього року студенти 4 курсу спеціальності «Реставрація творів мистецтва» презентували 9 відреставрованих пам’яток образотворчого мистецтва: вісім із фондів К-ПДІМЗ (ХІХ – початок ХХ ст., портрети та іконописні роботи), одну – із приватної колекції («Морський пейзаж» Дмитра Гамалія, 1959 р.).

Кожна із представлених робіт жваво обговорювалась. У залі лунали різноманітні версії та теорії, наукові судження та результати досліджень, побажання та слова подяки. Не обійшлось і без аналітичних міркувань, несподіваних відкриттів та рекомендацій. А долучитись до конструктивного діалогу мали нагоду усі – члени екзаменаційної комісії, митці та мистецтвознавці міста, співробітники К-ПДІМЗ, журналісти.

Зазначимо, що випускники кафедри з року в рік демонструють високий рівень фахової підготовки. А це вчергове доводить, що талановита молодь є і саме за нею мистецьке майбутнє Кам’янця-Подільського та України.

Опісля публічного захисту відреставровані роботи із колекції Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника повернулись у його фонди, а «Морський пейзаж» Д. Гамалія – у приватну колекцію.

Новини по темі

Back to top button