ІнцидентиКам'янець-Подільський

К-ПНУ ім. І. Огієнка – один із найкрасивіших

Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана ОгієнкаПопулярний студентський ресурс «SUDWAY» склав рейтинг найгарніших університетів України – «Університети, біля яких не гріх зробити селфі». До списку увійшов і центральний корпус Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Про це повідомляє «7 днів».

«Будівлю, яка наразі є головним корпусом, побудували в 1906 році: тоді там було технічне училище. На старих листівках видно, що зовнішній вигляд будинку був зовсім інакшим: це була триповерхова кам’яна споруда білого кольору.

Під час Першої світової корпус зазнав пошкоджень, тож у 1918 році його відновили й за наказом гетьмана Павла Скоропадського заснували там державний університет. Утім, ненадовго: під час Другої світової будівлю було повністю знищено. Тож за наказом радянської влади архітектор Едуард Адлер відбудував головний корпус у 1963 році. Хоч і в зміненому вигляді (адже з’явився четвертий поверх), але саме таким ми знаємо університет імені Огієнка.

Утім, ненадовго: під час Другої світової будівлю було повністю знищено. Тож за наказом радянської влади архітектор Едуард Адлер відбудував головний корпус у 1963 році. Хоч і в зміненому вигляді (адже з’явився четвертий поверх), але саме таким ми знаємо університет імені Огієнка.», – йдеться на studway.com.ua.

Новини по темі

Back to top button