Кам'янець-Подільський

Кам’янчани і ювілейний BookForum

25-ий BookForum. Львів. Зліва направо: Віоліна Ситнік, Лора Підгірна, Андрій ПавловськийЗ 19 по 23 вересня у Львові пройшов 25-ий BookForum (раніше – Форум видавців) – головний культурний фестиваль країни, на який з’їхалися видавництва, видатні письменники сучасності та гості з інших країн аби поділитися з читачами власними новинками, провести незабутні майстер-класи та автограф-сесії.

На ювілейному фесті побували і кам’янчани. Як і у попередні роки, вони не лише відвідали заходи до душі, а й презентували свій творчий доробок. Про те, яким був для них 25 BookForum, розпитало інтернет-видання «7 днів».

Дуже шкідливо не бувати на літературних фестивалях та дійствах, особливо, якщо книги і читачі – є складовою твоєї професії. Саме так вважає письменниця із Кам’янця-Подільського Лора Підгірна.

«Це я про письменників, видавців та бібліотекарів – тих людей, які доносять книгу до читача». – зізнається лауреатка міжнародного літературного конкурсу «Коронації слова». – У цьому сенсі Львівський форум видавців саме та потужна локація. Місце підвищення кваліфікації, якщо бажаєте. Місце вдалої інвестиції. Місце творчої Сили. Для мене – так точно».

Цьогоріч на 25-му BookForum письменниця мала привілей у тандемі із видавництвом «Видавнича група «КМ-БУКС» представляти новий авантюрно-історичний роман «Омбре. Над темрявою та світлом» – той самий роман, що став лауреатом «Коронації слова» у 2017-му році.

Роман, який уже засмакували читачі по всій Україні і закордоном, і який для багатьох з них став путівником середньовічним Кам’янцем.

«Орден лицарів Храму – тамплієрів, пошуки містичного артефакту – Чаші Омбре, гра світових спецслужб і романтична лінія – усе це відбувається у історичних локаціях нашого старовинного міста. А чому б і ні? Чим, зрештою, Кам’янець зі своїми легендами, таємницями і містикою гірший від Риму, Парижа чи Лондона?», – зазначає авторка роману.

Лора Підгірна

Як стало відомо зі слів Лори, «Омбре» ввійшов у 10-ку найпродаваніших книжок видавничої групи «КМ-Букс». Письменниця представляла його під час автограф-сесій та презентацій на стенді видавництва у палаці Потоцьких та арт-просторі «СоММuna».

Разом із «Омбре» авторка презентувала й іншу цьогорічну весняну новинку – другу частину українського історичного веcтерну «Пригод Марка Шведа» – «Печатка Святої Маргарити».

«Герой цієї серії Марко Швед уже давно здійснив навколосвітню мандрівку в валізах моїх читачів. – розповідає Лора Підгірна. – Було дуже зворушливо спілкуватися із українцями із Канади, які торік, придбавши «Червону Офелію», цьогоріч розшукували авторку на Форумі аби дізнатися чи є вже продовження книги.

Також дуже багато приємних, позитивних емоцій, нових знайомств, запрошень на творчі зустрічі, географія яких простягається від Мукачево до Маріуполя».

Своїми враженнями із «7 днів» поділилась і письменниця Віоліна Ситнік.

«Цьогоріч я їздила на BookForum вже вшосте і порушувати цю чудову вересневу традицію не збираюся. Якщо перші роки зосереджувалася на відвідуванні книжкових стендів у Палаці Потоцьких, перебігала з однієї презентації на іншу, скуповувала все, що потрапляло на очі, то тепер намагалася вділити більше часу на спілкування з колегами-письменниками, видавцями, з якими доводилося співпрацювати, книжковими блогерами. Не обійшлося й без презентацій. – зізнається кам’янчанка. – У відомій ресторації «Лівий берег» ми з авторками збірки «Перше побачення» («Академія»), директором видавництва Василем Теремком та неймовірною модераторкою Анею Яблучною поговорили про свободу любити, підліткову літературу зокрема та зачепили інші цікаві теми. Додому повернулася втомлена, щаслива і з мільйоном нових ідей».

25-ий BookForum. Львів. Зліва направо: Віоліна Ситнік, Андрій Павловський, Василь Седойкін

Дитяча письменниця та художниця Анастасія Введенська разом із письменницею Роксаною Тимків презентували роман «Диявол – це я» («Піраміда»). Анастасія стала авторкою обкладинки.

«Як художник-ілюстратор я вже вдруге співпрацювала з молодою авторкою та колегою по перу Роксаною Тимків. Все почалося з «Курсу письменницької майстерності», де під час навчання ми одразу зрозуміли, що на одній хвилі: багато спілкувались, ділилися ідеями і вже тоді Роксана мала плани видаватися, в неї вже були певні напрацювання. Результат не змусив довго чекати, а ілюстратором вона обрала мене. Минулого року Роксана видала свій дебютний роман «Голеор», цьогоріч – роман з досить провокативною назвою «Диявол – це я».

Презентація видання, як зазначила Анастасія Введенська, відбувалася в книгарні «Є» й пройшла на «Ура!». Зала була наповнена вщент. Приємно, що сама обкладинка отримала позитивні відгуки, хоча буквально за кілька днів до друку колір її тла змінили – з чорного на білий. І, можливо, на краще. Принаймні так вважає авторка ілюстрації, адже люди чомусь дуже хапаються за стереотипи й не хочуть мислити глибше. І дарма.

«Загалом ми задоволені результатом, адже читачів Роксани не зупиняє назва, а спонукає їх прочитати книгу. А ми чекатимемо відгуків, поки Роксана писатиме наступну книгу», – резюмує Анастасія.

25-ий BookForum. Львів. Зліва направо: Роксолана Тимків, Анастасія Введенська, Міла Швабська

Наостанок кам’янчани зізнались, що головний культурний фестиваль країни вкотре не підвів, подарувавши яскраві, сповнені приємних подій дні, що були пронизані вервечкою зустрічей із друзями зі Львова та інших міст, розвіртуаленнями з тими, з ким товаришують в мережі, колегами по перу. Наразі в кожного із них досі не вщухають емоції, в пам’яті залишаються незабутні спогади, а на гаджетах і ПК – низка фотографій, які публікуватимуть в соцмережах ще тиждень-другий, ілюструючи свої повідомлення-враження. А планів скільки!.. Рахувати – не перерахувати!

Новини по темі

Back to top button