ІнцидентиКам'янець-Подільський

У Кам’янці-Подільському шукають місця витоку нафтопродуктів та облаштовують озеро

Парк Героїв Євромайдану. Нафтопродукти2 січня інтернет-видання «7 днів» повідомляло про те, що в Кам’янці-Подільському в новорічну ніч мало не загинули лебеді. Подальший розвиток подій, як для керівництва міста, так і його жителів став далеко неприємним. Не знайдеться, певно, того, хто б не знав ситуації, що склалася далі, проте сьогодні хотілось би зібрати усі епізоди разом і підвести риску. Не фінальну, звісно, принаймні до тих фактів, що маємо зараз.

Як стало відомо, водойма білих лебедів, що на Лебединому озері, стала фатальною пасткою для птахів. Врятувати лебедів не вдалося. Останнім помер Ромео. А поки за життя птахів боролись у еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді (ЕНЦУМ), у парку Героїв Євромайдану розпочались пошуки джерела витоку нафтопродуктів. Уже 4 січня під час розкопок виявили місце із великою концентрацією дизельного палива. І, як стало відомо зі слів міського голови Михайла Сімашкевича, його джерело було невідомим. Згодом із розритого місця в парку Героїв Євромайдану викачали 0,5 куба солярки.

Парк Героїв Євромайдану. Нафтопродукти

Розкопки тривали – шукали цистерни із дизпальним, адже з’явилось припущення, що ємності можуть зберігатися в землі ще з часів Другої світової та залишилися місту в спадок від німців.

Згодом мерія Кам’янця-Подільського запросила на допомогу спеціалізовану компанію з Києва, яка зайнялася бурінням двох свердловин – в парку Героїв Євромайдану і в районі проспекту Грушевського – вул. Данила Галицького. Місця для буріння визначили там, де за припущенням може бути місцезнаходження цистерн з нафтопродуктами.

Парк Героїв Євромайдану. Буріння

Як зазначив згодом заступник міського голови Сергій Бабій, на глибині 6 метрів у парку Героїв Євромайдану не знайшли жодної цистерни. Тому на цій глибині облаштували колодязь, до якого надходять грунтові води і відстоюються там.

А 14 січня на Лебединому озері встановили шлюзові завіси (фільтри),  які слугуватимуть ще одним фільтром для води, що надходитиме в озера. Щодо ситуації з лебедями, то навесні їх планують повернути на водойму – в ЕНЦУМі вже обживаються білі лебеді, що повернулися до міста із Самчиків. Це птахи із першого потомства Ромео і Джульєтти, які з’явилися на світ 23-25 травня два роки тому. Також на сввоє озеро повернеться двоє чорних австралійських птахів, які наразі зимують у тому ж ЕНЦУМі.

Фото vdalo.info.

 

Новини по темі

Back to top button