Інциденти

Із 1 березня в Україні підвищать пенсії

Пенсія

Весна прийде і не лише тепло та красу принесе, а й підвищення виплат для пенсіонерів. Принаймні про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, передає «Україна Молода».

За його словами, останнє підвищення пенсій відбулося у грудні 2018 року, коли було змінено прожитковий мінімум. На початку весни ж буде проведено індексацію, тому на збільшення виплат можуть розраховувати й пенсіонери.   За словами чиновника, надалі пенсії підвищуватимуть упродовж року ще двічі.

«Наступне підвищення варто очікувати з 1 липня та з 1 грудня 2019 року. Найменші пенсії зростатимуть найшвидшими темпами. Інші ж соціальні виплати, прив’язані до прожиткового мінімуму, теж зростають разом із ним. Для цього кошти в бюджеті передбачено», – додав Рева.

Міністр також зауважив, що на підвищення пенсій в Україні можуть розраховувати всі категорії населення.   Щоправда, за його словами, виплати підвищуватимуть лише тим, хто вийшов на пенсію до 2017 року.

«Хто виходив у 2017-му або 2018-му, в них базовий розмір середньої заробітної плати є вищим, аніж той, з якого ми зараз робимо перерахунок. Водночас їхній базовий показник є більш сучасним, ніж у тих, хто перебуває на пенсії давно. Коли ж ми їх дотягнемо до заробітної плати тих, хто зараз виходить на пенсію, тоді вже буде індексовано й тим, хто виходить на пенсію в 2017-му, 2018 роках», – наголосив посадовець.

Загальне ж зростання пенсій відбудеться на 17-20%.   Водночас «соціальний» віце-прем’єр-міністр Павло Розенко додає, що з 2019 року розмір пенсій перераховуватимуть щороку в автоматичному режимі.

«Це одна з головних позицій реформи, яка була запроваджена. Тепер, не зважаючи ні на що, щороку 1 березня вiдбуватиметься осучаснення пенсійних виплат, – заявив Розенко в ефірі «5-го каналу». – Вперше за останні п’ять-сім років ми вийшли на той рівень, коли можемо гарантувати осучаснення пенсій усім категоріям громадян».

За його словами, в державному бюджеті необхідний ресурс для цього є.

Фото ukr.media.

Новини по темі

Back to top button