Світ

Перший візит буде до України

З 1 січня Швеція розпочала річне головування в ОБСЄ.

«Швеція має честь посісти пост голови ОБСЄ в той час, коли нашому регіону необхідно об’єднатися, щоб зосередити увагу на нашій спільній безпеці, ґрунтуючись на принципах та зобов’язаннях, які ми всі взяли на себе», – йдеться в заяві міністра закордонних справ країни Анн Лінде, яка очолюватиме ОБСЄ цього року.

«Конфлікти та кризи на території ОБСЄ, які ми спостерігаємо в Білорусі, Україні та навколо неї, а також посилена напруженість навколо Нагірного Карабаху, вимагають постійної спільної уваги нашої організації. Це, природно, буде в нашому порядку денному на початку року», – зазначено в заяві, розміщеній на сайті ОБСЄ. Перший візит як голова ОБСЄ Анн Лінде здійснить до України.

Як повідомила у Фейсбуці перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова: «Символічно, що свій перший закордонний візит у новій якості Анн Лінде планує здійснити саме до України. Очікуємо на неї в Києві вже цього місяця. Розраховуємо, що цей візит буде важливою нагодою діючій голові ОБСЄ побачити на власні очі наслідки триваючої збройної агресії та тимчасової окупації Російською Федерацією частин території України. Окремі сподівання покладаємо на залучення ОБСЄ до роботи Кримської платформи. Під час візиту плануємо детально обговорити практичні аспекти. Швеція традиційно підтримувала Україну і є одним із найбільших наших друзів. Тож із нетерпінням чекаємо на тісну співпрацю в цьому новому для наших країн форматі в 2021 році». Раніше очільниця МЗС Швеції Анн Лінде заявляла, що шведське головування ОБСЄ підтримуватиме роботу Нормандського формату і Тристоронньої контрактної групи з метою відновлення суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Також Анн Лінде анонсувала, що Швеція зосередить зусилля організації на захисті порядку європейської безпеки, сприятиме розв’язанню конфліктів у нашому регіоні, підтримуватиме концепцію ОБСЄ про всебічну безпеку. Також діюча голова ОБСЄ зазначила, що серед пріоритетів буде підвищення гендерної рівності. Отримає своє місце у дискусіях і громадянське суспільство. «Участь та залучення громадянського суспільства до відповідних зустрічей та форматів ОБСЄ є унікальним компонентом ОБСЄ як організації безпеки. Продовжувати сприяти широкій участі представників громадянського суспільства в обговореннях питань безпеки буде пріоритетом нашого головування. Наша підтримка зміцнення демократичних процесів та права на свободу думки і висловлювання поглядів буде незмінною у 2021 році», – сказала пані міністр.

Докладніше програму головування Швеції в ОБСЄ буде представлено 14 січня.

Новини по темі

Back to top button