Інциденти

«Укравтодор» обіцяє усунути ямковість на автошляхах до кінця червня

Державне агентство автомобільних доріг України «Укравтодор» вживає заходів для ліквідації ямковості на усіх автошляхах України до кінця червня. Наразі ремонти виконано більш ніж на 80% шляхів.

Як повідомляє Урядовий портал, про це заявив голова «Укравтодору» Євген Прусенко на брифінгу в Кабінеті Міністрів України 19 червня.

«Станом на сьогодні з початку року всього зафіксовано 5,2 млн. м² ямковості. Це – майже удвічі більше, ніж торік. Зараз ліквідовано в процесі ремонту 4,2 млн. м². Ще залишається майже 1 млн. м² – переважно на дорогах місцевого значення, але ще в деяких областях – на дорогах державного значення. Робиться все можливе, щоб завершити ці роботи до кінця червня»,  – поінформував він.

Однією з головних причин такого інтенсивного руйнування доріг Євген Прусенко назвав перевищення транспортними засобами нормативів вагового навантаження, та наголосив на необхідності посилення вагового контролю з метою збереження доріг.

«Особливо важливе значення це має сьогодні, коли температура повітря перевищила 30 градусів. І саме в цей час в асфальтобетонних покриттях, яких найбільше на наших дорогах, в процесі дії температури бітум стає більш пластичним, й інтенсивно утворюється колійність. Тому щорічно видаються відповідні розпорядження, якими обмежується рух транспортних засобів вагою більше 24 тонн і навантаженням на вісь більше 7 тонн при температурі повітря вище 28 градусів», – сказав голова «Укравтодору», зазначивши, що це – загальноєвропейська практика. Зокрема, у Польщі рух великовагових транспортних засобів обмежується в денний час при температурі вище 28 градусів, у Білорусі – при температурі більше 25 градусів.

«За попередніми оцінками, якщо такий рух великовагових транспортних засобів влітку при високій температурі не обмежувати – це призводить до утворення колійності і додаткових трат на ремонт у межах 2 млрд. грн. Тому вживаються заходи для посилення габаритно-вагового контролю», – наголосив Євген Прусенко.

Новини по темі

Back to top button