Інциденти

Кам’янцю пропонують альтернативу газу

19 червня до Кам’янця-Подільського завітали представники Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України з проектом «Енергія природи», який має на меті будівництво теплоелектроцентралі на біомасі в Кам’янці-Подільському.

Можливість переходу нашого міста на альтернативний вид палива обговорили в прес-центрі міської ради за участю міського голови Михайла Сімашкевича, його заступників, представників КП «Міськтепловоденергія» та депутатів міської ради.

Як повідомляють у Кам’янець-Подільській міській раді, представники агентства зазначили, що на сьогодні біомаса є альтернативним видом палива, яке зможе замінити газ. Однак, необхідно чітко налагодити постачання біомаси, якої потрібно буде в рік близько 200 тис. тонн.

Для того, щоб забезпечити реалізацію цього проекту необхідно модернізувати існуючу ТЕЦ КП «Міськтепловоденергія». Передбачається, що термін окупності цього проекту становитиме близько шести років, а терміни експлуатації модернізованої ТЕЦ – не менше як чверть століття.

Проте, як і будь-яке нововведення, представлений проект викликав чимало обговорень та запитань, на які немає однозначної відповіді і які потрібно доопрацьовувати.

Та як зазначила депутат міської ради Інна Салій: «Якщо мешканці нашого міста матимуть увесь рік теплу воду за тарифом нижчим, ніж є сьогодні, то будівництво ТЕЦ на біомасі повинно мати усі шанси на існування».

Усі позитивні моменти та недоліки представленого проекту вивчатиме міський голова Михайло Сімашкевич, який вирішуватиме, чи є у ньому потреба і які переваги насамперед він дасть для мешканців міста.

Новини по темі

Back to top button