Кам'янець-Подільський

80% українських музеїв потребують ремонту чи реставрації

Понад 80% українських музеїв потребують ремонту й реставрації, а переважна більшість музейних експонатів перебуває не у пристосованих для їхнього зберігання приміщеннях. Про це заявив голова правління Українського центру розвитку музейної справи Владислав Піоро.

«За даними 2007-2008 років, коли Міністерство культури України, спільно з науково-дослідним реставраційним центром вивчали стан українських музеїв, у понад 80% приміщеннях виявили, що температурно-вологісний режим не відповідає нормативам, тобто не відповідає стандартам для збереження музейних цінностей. Ситуація не змінилась і до сьогодні, адже понад 80% музеїв потребують ремонту чи реставрації», – розповів Піоро.

Як повідомляє Освітній портал, за статистикою Національного дослідного реставраційного центру у музейних фондах України – 20 млн предметів.

«70% усіх пам’яток потребує реставрації і консервації, а термінового втручання – третина від цих 70%. Як відомо, стан музейних колекцій дуже сильно залежить від тих приміщень, де вони зберігаються. В Україні практично немає музею, який би перебував у спеціально побудованому для нього приміщенні, багато музеїв перебувають в історичних будинках, які є непристосованими для зберігання. Виняток становить хіба колишній музей Леніна, а теперішній «Український дім», – наголошує музеєзнавець.

За його словами, 2012 року Міністерство культури спільно з Інститутом стратегічних досліджень та Українським центром культурних досліджень проводили дослідження стану музеїв та історичних пам’яток України, однак ці дані ще не опрацьовані.

Новини по темі

Back to top button