Кам'янець-Подільський

80% українських музеїв потребують ремонту чи реставрації

Понад 80% українських музеїв потребують ремонту й реставрації, а переважна більшість музейних експонатів перебуває не у пристосованих для їхнього зберігання приміщеннях. Про це заявив голова правління Українського центру розвитку музейної справи Владислав Піоро.

«За даними 2007-2008 років, коли Міністерство культури України, спільно з науково-дослідним реставраційним центром вивчали стан українських музеїв, у понад 80% приміщеннях виявили, що температурно-вологісний режим не відповідає нормативам, тобто не відповідає стандартам для збереження музейних цінностей. Ситуація не змінилась і до сьогодні, адже понад 80% музеїв потребують ремонту чи реставрації», – розповів Піоро.

Як повідомляє Освітній портал, за статистикою Національного дослідного реставраційного центру у музейних фондах України – 20 млн предметів.

«70% усіх пам’яток потребує реставрації і консервації, а термінового втручання – третина від цих 70%. Як відомо, стан музейних колекцій дуже сильно залежить від тих приміщень, де вони зберігаються. В Україні практично немає музею, який би перебував у спеціально побудованому для нього приміщенні, багато музеїв перебувають в історичних будинках, які є непристосованими для зберігання. Виняток становить хіба колишній музей Леніна, а теперішній «Український дім», – наголошує музеєзнавець.

За його словами, 2012 року Міністерство культури спільно з Інститутом стратегічних досліджень та Українським центром культурних досліджень проводили дослідження стану музеїв та історичних пам’яток України, однак ці дані ще не опрацьовані.Читай нас там де зручно


Читай нас там де зручно

Новини по темі

Back to top button