Кам'янець-Подільський

Про те, як «Погляд» у Словаччину їздив

Перші дні вересня подарували кам’янецькому фотоклубу «Погляд» неймовірний туристично-пізнавальний подарунок – подорож у Словаччину на міжнародний фотопленер «Схід-Захід 2013». Про це члени фотоклубу повідомили під час прес-конференції для ЗМІ, яка відбулась у прес-центрі міської ради.

Чарівне місто Жиліна зібрало фотомитців із Польщі («F4»), Білорусі («Гродно»), Чехії («Яблунков»), Словаччини («ОБЗОР») та України («Погляд», «9х12»).

Мандрувати просторами Словаччини фотоклуб «Погляд» зміг завдяки запрошенню голови словацького фотоклубу «ОБЗОР» (OBZOR) Мартіна Томашка (Ing. Martin Tomáška) та директора Регіонального культурного центру м. Жиліна Соні Рехакової (PhDr. Soňa Řeháková).

4 вересня кам’янецькі фотоклубівці вирушили на підкорення однієї із найкрасивіших гірських вершин Словаччини – Фатрів. Сходження на вершину висотою у 1709 метрів було цікавим та захоплюючим. Частину шляху долали канатною доріжкою, решту – пішки, фотополюючи та насолоджуючись красою довкола.

Наступного дня учасники фотопленеру мали змогу побувати на прийомі у першого заступника віце-губернатора м. Жиліна  Славоміри Брезовської (PhDr. Mgr. Slavomíra Brezovská), урочистому бенкеті в ресторані «Вілла Будатін» та попрактикуватись у фотографуванні моделей в парковій частині замку Будатін (Hrad Budatín). Також було проведено вечір української, польської та білоруської фотографії. Жваві обговорення, дискусії та поради – це безцінний досвід, котрий дає змогу поглянути на власні фотороботи по-новому та під іншим кутом. Особлива подяка члену словацького фотоклубу «ОБЗОР» Мілану Великому (Milan Veliky)  за конструктивну критику і доцільні поради.

6 вересня події фотопленеру відбувалися у залізничному ДЕПО м. Жиліна. Тут майстри фотосправи мали змогу фотографувати потяги, конструкції, отримати ексклюзивні та неординарні фотокартки. Було проведено вечір чеської та словацької фотографії. Переглядаючи роботи фотомитців, мали змогу поспілкуватись про їх стиль фотографування. Також відбулась зустріч із Геленою Шішковою (Dr. Art. Helena Siskova), що є викладачем однієї із словацьких шкіл фотографічної справи. Неординарні та цікаві роботи були представлені глядачам, проведено лекцію щодо того, які тенденції наразі панують у фотомистецтві.

На четвертий день своєї мандрівки члени фотоклубу «Погляд» помандрували до словацького музею під відкритим небом – скансену Вішіловка (Vychylovka). Колоритні хатинки, краєвиди та етніка не залишили байдужими фотокамери митців. Також усі мали нагоду помилуватись краєвидами скансену, вирушивши у подорож на паротязі початку ХХ сторіччя. Ввечері ділились враженнями, смакуючи гуляш та співаючи українських, польських, словацьких, білоруських і чеських пісень.

8 вересня відбулось закриття фотопленеру. Надалі планується проведення чергового заходу у рамках проекту «Схід-Захід» у Польщі, на запрошення польського фотоклубу «F4».

Фото Олега СІНЬКОВА.

Новини по темі

Back to top button