Кам'янець-Подільський

Кам’янець-Подільський подолав третю хвилю снігопаду

25 грудня заступник міського голови з комунальних питань Сергій Бабій прес-конференцію повністю присвятив сніговій стихії, яка висипала на місто тисячі тонн снігу.

– Тричі Кам’янець відчував зимові удари, які припадали на вихідні дні. У минулі суботу-неділю знову випала зимова порція снігу, – розпочав доповідь Сергій Віталійович. – Ми відмовились від технології, коли починають розчищати сніг після припинення опадів. Всі 40 годин техніка працювала на міських вулицях, тож у місті ні на годину не припинявся рух транспорту. Не кожне місто може цим похвалитись. У ці години працював оперативний штаб, який очолював мер міста. Також були сформовані координаційні групи, які розвідували на легковиках обстановку і підказували, куди насамперед спрямувати прибиральну техніку.

Сергій Бабій критично відзначив, що ще є деякі другорядні дороги на периферії міста, які потрібно доочистити.  Таке рішення прийняв міський голова. Це – райони цукрового заводу, турбази, частина Біланівки, Підзамча, Старого міста. При такому сніжному екстримі комунальникам довелось відмовитись від колісної техніки і розчищати тільки гусеничним транспортом. Техніка виявилась ефективною, тим більше, що її використовували вночі, коли автомобілі не стоять на проїжджій частині. До прикладу, 25-го грудня вночі у районі цукрового заводу вдалось «пробити» сім доріг.

Ще однієї проблеми вдалось уникнути у Кам’янці-Подільському. Йдеться про розчищення доріг до контейнерних майданчиків для сміттєвих баків. Коли таких доріг немає, сміття скидається біля наповнених баків і разом зі снігом перетворюється у брудну грудку, яку неможливо прибрати.

– У нас є 160 майданчиків, які знаходяться у дворах. Тож міський голова поставив завдання, щоб за добу комунальники розчистили доступ до всіх. Щоправда, такий великий обсяг роботи вдалось зробити за дві доби, постійно працювала техніка «Спецкомунтрансу» та ЖЕКів.

Також під контролем ситуація зі станом міських дахів, на яких також лежить великий шар снігу. За 24 грудня вдалось почистити 17 покрівель. Найкраще справляються з роботою у ЖЕКу №2 де звільнили з-під завалів вісім дахів, – зазначив Сергій Бабій.

Аномальні сніги змусили керівництво міста подумати про озброєння комунальників спеціальною технікою. Цієї зими придбати такої не вдасться, але Михайло Сімашкевич разом із підприємцем, членом виконкому міськради Олександром Борейком, щоб до нашого міста прибув із  у Житомира автомобіль (сніговий «Буран»), який чистить та відкидає сніг на декілька метрів. Одним із перших місць, де працюватиме «Буран» – район Новопланівського мосту. Через потепління, якого чекаємо днями, терміново потрібно розчистити місця скидання води. Проблеми із потеплінням, таненням снігів узимку можуть виникати, але ми робимо все, щоб їх було якнайменше.

За матеріалами kam-pod.gov.ua.

Related Articles

Back to top button