Інциденти

Сьогодні активісти «Правого сектору» виступили проти Валерія Гордійчука

14 травня пізно ввечері в соціальних мережах з’явилося повідомлення про те, що місцеві осередки «Правого сектору» та Самооборони збираються проводити акцію на перехресті просп. Грушевського та вул. І. Франка. Як інформує портал актуальних новин ВЖЕ інфо, організатори акції вимагали звільнення з посади генерального директора КП «Міськтепловоденергія» Валерія Гордійчука, який, мовляв, має «дати дорогу молодим». Більш конкретнішої інформації та вимог не було.

Близько 9-ї ранку у вказаному місці справді зібралися представники Самооборони, які просто стояли на тротуарі. До них приїхав міський голова Михайло Сімашкевич, який закликав до мирного діалогу та обговорення всіх спірних питань у нього в кабінеті.

Питання стосувалися не лише роботи КП «Міськтепловоденергії», а й інших проблем міста, зокрема і подальшого розвитку Старого міста. Міський голова переконував людей не вдаватися до якихось радикальних дій, не перекривати дорогу, бо в першу чергу негативно вплине на місто, яке нещодавно відкрило туристичний сезон і готується приймати гостей. Місту потрібний, в першу чергу, спокій.

Також Михайло Сімашкевич заявив, що звільняти людей може тільки за умови, що на це є законні підстави та точні докази провини, а не лише чутки.

Близько 10.00 на місце приїхали представники «Правого сектору» на чолі із Олександром Кравченком, який відомий під псевдо Саїд. Представники цієї сили не схотіли спілкуватися із владою, а одразу швидкою ходою направилися через міст у бік села Смотрич. На кордоні міста і району відбувся майже годинний діалог, який результату не приніс. На місце події приїхали і члени трудового колективу КП «Міськтепловоденергія», які хотіли відстояти свого керівника.

Після майже годинних перемовин «Правий сектор» повернувся і рушив у бік міста, зупинилися хлопці на пішохідному переході по просп. Грушевського, де фактично перекрили рух транспорту, адже більше години безперервно ходили по пішохідному переходу. Міліція, яка прибула на місце події, попередила протестувальників про незаконні дії та склала відповідні протоколи.

Десь близько 13.00 акція протесту припинилася.

Але ця подія викликала значний резонанс в місті, особливо напруга виникла в колективі КП «Міськтепловоденергія», якого дуже турбує те, що з ними ніхто не радиться, нічого не пояснює.

Свою думку люди висловили у вигляді відкритого листа до політичних сил та громадських рухів.

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ КОЛЕКТИВУ КП «МІСЬКТЕПЛОВОДЕНЕРГІЯ»

 Майже тисячний колектив комунального підприємства «Міськтепловоденергія» разом з усією Україною вболіває за долю країни, за її подальший розвиток.

У часи революції гідності ми неодноразово висловлювали свою позицію, яка полягала у підтримці демократичних цінностей, європейського курсу та розвитку економічно сильної держави, а коли постала загроза територіальній цілісності країни, ми одними з перших вирішили простягнути руку допомоги нашій армії і перерахували свій одноденний заробіток на придбання військової техніки.

Ми, працівники стратегічного підприємства, від якого залежить життєдіяльність стотисячного міста, розуміємо всю відповідальність, яка стоїть перед нами у цей непростий час. Як би не розвивалися події, ми знаємо – головне забезпечити місто водою, теплом, та забезпечити збирання стоків. Тому в ці неспокійні часи докладається максимум зусиль, щоб не зупинити надання послуг, не допустити якихось диверсій чи провокацій. Силами працівників підприємства посилено охорону найважливіших об’єктів.

Адже упродовж декількох місяців постійно поступає інформація про те, що наше підприємство хочуть штурмувати, щось захоплювати тощо. А 14 травня пізно ввечері в соціальних мережах була розповсюджена заява про те, що представники місцевої самооборони хочуть вимагати звільнення нашого генерального директора Валерія Гордійчука, йдеться навіть про перекриття вулиць, блокування територій тощо.

Ми переконані, що це спроба дестабілізувати ситуацію в місті, посіяти чергову порцію неспокою, ворожнечі чи навіть паніки. Адже наближаються президентські вибори, які ще до свого проведення експерти охрестили найважчими в історії незалежної України. На сьогодні основне завдання всіх свідомих українців – об’єднатися, сконсолідувати всі демократичні сили разом, щоб не допустити зриву виборів чи надання підстав для визнання їх недійсними.

А такі нічні заклики до протистояння, до «знімання» керівника, за яким стоїть майже тисячу людей, якраз і є спробою дестабілізації суспільної ситуації, що можее стати благодатним ґрунтом для подальших безпорядків в місті.

Нас дуже обурює, що про нашу думку ніхто не запитує. Валерій Григорович очолює наше підприємство вже майже 15 років.   Йому довелося двічі братися за керівництво підприємства, яке ледь животіло й було на межі свого існування. Двічі йому вдавалося виводити підприємство з глибокої кризи, більше того, нашому директору вдалося створити потужний комплекс. Підприємство більше десяти разів визнавалося кращим в Україні в своїй галузі, нагороджено грамотами, відзнаками різного рівня. Валерій Гордійчук є Почесним громадянином Кам’янця-Подільського, заслуженим працівником сфери послуг України, почесним енергетиком України, кавалером ордену «За заслуги ІІІ ступеню», всі ці звання зароблені важкою працею, яку не можна просто так перекреслювати.

Високу якість організації роботи та значний поступ у розвитку відзначають і міжнародні організації, які з нами співпрацюють. КП «Міськтепловоденергію» постійно ставлять у приклад, до нас приїжджають численні делегації за обміном досвідом.

Значна заслуга у цьому саме Валерія Гордійчука, який є генератором ідей, вмілим та досвідченим керівником, за яким ми, працівники, завжди почуваємо себе, як за кам’яною стіною.

Зважаючи на все вище сказане, ми закликаємо представників всіх політичних сил, рухів, громадських організацій та інших суспільних інститутів об’єднатися у цей непростий для України час та не провокувати конфліктів та протистоянь. Ми вимагаємо, щоб наше підприємство залишили в спокої: дайте нам можливість виконувати свою роботу, забезпечувати місто необхідними послугами!

Крім того, ми разом боролися за встановлення верховенства права в нашій державі, так давайте на всіх рівнях діяти чесно та дотримуватися законів.

З повагою, профспілковий комітет КП «Міськтепловоденергія»

Голова профспілки Боднар О.В., члени профспілки.

Станом на 12:00 відкритий лист підписали понад 400 працівників КП «Міськтепловоденергія».

Новини по темі

Back to top button