Кам'янець-Подільський

«Phoenix» розправив крила

 «Phoenix»  розправив крила

13 червня у Вірменському дворику кам’янчанам презентували нове видання – літературно-мистецький альманах «Phoenix». Команду ентузіастів, які відродили видання альманаху в Кам’янці-Подільському, очолили краєзнавець Ігор Старенький, літературні редактори Віоліна Ситнік та Лілія Надвідна, дизайнер та ілюстратор Ольга Комарова та однодумці із редколегії – Ольга Зьомка, Інна Мисюра, Вікторія Дубчак. Нове видання презентували громадськості за участі наукових співробітників Кам’янець-Подільського історичного музею-заповідника, творчої інтелігенції міста та предстаників ЗМІ.

Як зазначив головний редактор видання «Phoenix» Ігор Старенький, ідея створення літературно-мистецького альманаху в Кам’янці-Подільському довгий час кружляла в повітрі. Спроби втілити цей задум були й раніше, але більше одного номера, на жаль, світ не побачив. Кожного разу творча справа перетворювалась на попіл, щоб пізніше відродитися з нього.Чим же не легендарно-міфічний Фенікс?

– Маємо велику надію, що це відродження продовжиться тривалим і плідним життям на літературній ниві. – зазначив Ігор Старенький.

– Основним завданням збірника «Phoenix» є підтримка сучасного українського літературного процесу, надання можливості реалізувати молодим авторам свій творчий потенціал. Збірник  – літературно-мистецька домівка для прозових та поетичних творів, репродукцій картин та інші творів мистецтва. – розповіла головний редактор газети К-ПНУ ім. І. Огієнка «Студентський меридіан» Ольга Комарова, яка працювала над дизайном, ілюстраціями та версткою альманаху.

Як зазначила заступник головного редактора видання, журналістка та письменниця Віоліна Ситнік, альманах складається з трьох розділів – «Поезія», «Проза» та «Інтерв’ю з відомими українськими письменниками». Є у альманасі й короткі біографічні довідки про кожного із авторів.

– Родзинкою нашого альманаху є те, що в кожному томі буде «почесний гість номера» – хтось із відомих письменників опублікує свій твір. – розповідає Віоліна Ситнік – У першому томі такою людиною стала Слава Світова. Для другого вже погодилася надіслати щось зі свого доробку Дара Корній. У першому томі надрукувалися 20 авторів. Відбір був дуже серйозний. Не раз ми повертали автору його роботи з проханням ще трохи попрацювати над ними. Скоро розпочнеться робота над новим томом, тому сподіваємося на співпрацю з тими «феніксами», які вже увійшли до нашого альманаху, та з новими людьми.

Як стало відомо, окрім Слави Світової та Дари Корній, з творчим об’єднанням «Phoenix» вже співпрацюють такі сучасні українські автори, як Любов Долик та Марія Дзюба.

Під час презентації альманаху відбулась урочиста церемонія нагородження переможців літературного конкурсу «Мій Кам’янець», який організувало творче об’єднання «Phoenix». Дипломи та цінні подарунки молодим авторам вручили директор департаменту гуманітарної політики Альона Кузема та Наталія Яцемірська – заступник головного редактора обласної газети «Ключ», яка стала інформаційним партнером альманаху. Твори переможців будуть опубліковані у другому випуску літературно-мистецького збірника.

– Отримавиши запрошення долучитися до проведення цього конкурсу у якості члена журі, я зраділа, бо зрозуміла, що матиму можливість почитати свіжу думку,можливо зустріти нове прізвище, яке потім стане відомим. Сьогодні, прийшовши на зустріч із вами, бачу дуже багато тих облич, які вже знайомі мені. Бачу їх з радістю та ще раз підкреслюю про себе думку, що талановиті люди  – талановиті в багатьох напрямках і багатогранні. Безперечно, ці люди – активні. Але я сподіваюсь, що завдяки таким ініціативам, як ця, активність молодих творчих людей зростатиме ще більше, – наголосила Альона Леонідіївна.

Редакційна колегія щиро вдячна спонсорам: «хрещеному батьку» видання – декану історичного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Володимиру Дубінському, голові Кам’янець-Подільського міського соередку партії «Рідне місто» Василю Гаврилюку, редакції газети «Кам’янецький часопис Ключ» та всім авторам, які фінансово підтримали це видання.

Редколегія запрошує до співпраці літераторів, митців, видавців та всіх, кому небайдужа доля українського слова.

Свої пропозиції та зауваження можна надсилати за адресою [email protected]. Усіх творчих людей засновники та автори альманаху «Phoenix» будуть раді бачити на сайті kplit.com.ua.

 «Phoenix»  розправив крила

 «Phoenix»  розправив крила

 «Phoenix»  розправив крила

«Phoenix»  розправив крила

Фото Христини РУССУ, спеціально для «7 днів».

Новини по темі

Back to top button