Інциденти

Кам’янчанам вимикатимуть світло

З 1 грудня у Кам’янці-Подільському майже по всіх мікрорайонах міста вимикали електричну енергію. Без світла доводилося сидіти до декількох годин. На жаль, до такого режиму кам’янчанам доведеться призвичаїтися. Як надовго – енергетики не повідомляють.

Як зазначає Ye.ua, у ПАТ «Хмельницькобленерго» інформують, що через ремонт третього енергоблоку Запорізької АЕС виник дефіцит потужності в енергосистемі України. Щоб утримати баланс генерації і споживання електроенергії, на Хмельниччині ввели у дію графіки аварійних відключень. Світло вимикатимуть щодня на дві години по кілька разів на день до стабілізації ситуації.

– Команда про відключення надходить диспетчеру Південно-Західної електроенергетичної системи (Тернопіль, Чернівці, Вінниця, Хмельницький), який передає її обленерго, і повідомляє, наскільки потрібно зменшити навантаження. Вчора було введено п’ять черг графіків аварійних відключень на економію більше 60 Мвт. Враховуючи, що ситуація в енергосистемі не покращилась, наразі НЕК «Укренерго» ввело вже десять черг відключення на величину 126 Мвт. Фактично, щоб стільки зекономити, треба одночасно знеструмити більше двох обласних центрів, – повідомляє головний інженер ПАТ «Хмельницькобленерго» Анатолій Степанюк.

За його словами, електроенергію вимикають у всій області, як на виробничих приміщеннях, так і серед населення. Через дві години після відключення світло вмикають, чергуючи з іншими споживачами електроенергії.

– Ми не можемо вимикати електроенергію конкретно в кожному будинку. Вимикаються цілі лінії на 10 Квт. Об’єкти життєзабезпечення міста – лікарні, водонасосні станції, котельні тощо – обходимо, – підкреслює Анатолій Степанюк. – Наперед невідомо, де і коли треба буде вимкнути світло. Однак, будемо складати додаткові графіки заміщення. Тобто з’явиться можливість хоча б за кілька годин повідомити наступного у черзі на відключення.

Як зазначає головний інженер ПАТ «Хмельницькобленерго», такі заходи проводяться, щоб зберегти енергосистему країни. Якщо вони будуть неефективними, складатимуть додаткові графіки. Головне, щоб ситуація не погіршилась.

Окрім того, керівництво ПАТ «Хмельницькобленерго» розповсюдило звернення, у якому закликає мешканців області економно використовувати електрику та не допускати перевантажень системи.

«З настанням холодів значно зросло споживання електричної енергії в період максимального навантаження об’єднаної енергосистеми. Враховуючи напружену ситуацію із забезпечення електростанцій газом та вугіллям, просимо Вас використовувати електричну енергію для обігріву приміщень, підігріву води, прання в нічний час, з 23-ї вечора до 7-ї години ранку та обмежити споживання електричної енергії на визначені цілі з 8-ї до 10-ї години та з 18-ї до 21-ї години. Економте електроенергію! Держава чекає від кожного з Вас розуміння та підтримки в важкий період проходження зими», – йдеться у зверненні.

Новини по темі

Back to top button