Інциденти

Нова котельня у Кам’янці-Подільському стала прикладом для всієї України

Відкриття нової котельні

Сьогодні до Кам’янця-Подільського прикута увага громадскості, адже тут офіційно відкрито першу в Україні котельню, яка працює на солом’яних пелетах.

Як повідомляє портал актуальних новин ВЖЕ інфо, це – пілотний проект, який впроваджується за участю міської влади, КП «Міськтепловоденергія» та інвесторів – ТОВ «Універсальної девелоперської групи» (м. Київ).

Інвестори готові вкласти в економіку Кам’янця-Подільського близько 400 млн. грн. За словами директора «Української девелоперської групи» Олега Яковлева, Кам’янець-Подільський обраний місцем для втілення пілотного проекту не випадково, адже КП «Міськтепловоденергія» є одним із найбільш прогресивних, модернізованих та по-новітньому оснащених підприємств комунальної сфери України.

Сьогодні запущено в дію два котли тепловою потужністю по 0,7 МВт, які працюють виключно на твердих видах палива, зокрема на солом’яних пелетах, що виготовляються з екологічно чистої сировини. До кінця цього року в нашому місті буде відкрито ще дві такі котельні.

Така ініціатива широко підприємується на державному рівні, тому сьогодні КП «Міськтепловоденергія» є прикладом для інших підприємств теплової енергетики по впровадженню альтернативних видів палива.

Голова державного агенства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук, який також приїхав на відкриття, розповів, що цього року вперше за всі роки незалежності Україна почала реально дбати про енергозбереження та думати про заміщення газу альтернативними видами палива.

Цього літа було прийнято ряд постанов, які дали зелене світло для розвитку цього напрямку економіки. Ще у вересні всі виробники твердопаливних котлів повідомили, що їхні склади пусті, а замовлення вже розписані на декілька місяців вперед. Зараз головне завдання для держави полягає у стимулюванні подальшого розвитку цього сектору та сприянню інвесторам.

– Тому для нас дуже важливо поширювати такий досвід, який є у Кам’янці-Подільському, щоб решта підприємств брали приклад, а ми зі свого боку також не будемо стояти на місці. Є впевненість, що до 2020 року ми зможемо зменшити споживання газу на 7-8 млрд. м³, – підсумував Сергій Дмитрович.

Підтримує таку ініціативу і генеральний директор КП «Міськтепловоденергія» Валерій Гордійчук, який переконаний, що в теперішніх умовах це – єдиний правильний шляхом розвитку теплової енергетики. Адже краще підтримувати своїх виробників, ніж Росію. А ті, гроші, які ми віддаємо північному сусідові за газ, краще витрачати на соціальні ініціативи, зокрема будівництво житла для воїнів АТО, їхню соціальну підтримку тощо.

Символічну жовто-блакитну стрічку перерізали голова дежагенства Сергій Савчук, перший заступник голови Хмельницької ОДА Олександр Симчишин та міський голова Михайло Сімашкевич.

Новини по темі

Back to top button