Кам'янець-Подільський

Визначено ТОП-10 подій в освіті

26 грудня в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася прес-конференція на тему «Українська освіта-2014. ТОП-10 подій», де було оголошено найважливіші події у галузі освіти 2014 року. Перелік цих подій визначено шляхом експертного опитування, проведеного Інтернет-порталом «Освітня політика».

Як зазначає Урядовий портал, у заході взяли участь заступник міністра освіти і науки України Павло Полянський; голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич; директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук; керівник стратегічної дорадчої групи «Освіта», директор БФ «Інститут розвитку освіти» Георгій Касьянов; шеф-редактор порталу «Освітня політика» Віктор Громовий, освітяни та представники громадськості.

Голова парламентського Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич розповіла про перші три події у рейтингу. Зупинившись на патріотичному піднесенні у школах та ВНЗ України, Лілія Гриневич зазначила, що зараз для дітей є багато прикладів патріотизму, любові до своєї країни, відстоювання її свободи та незалежності. Тому важливо, щоб був налагоджений зв’язок між дітьми та тими, хто зараз на фронті.

Коментуючи наступні дві події: прихід нової команди до керівництва МОН та прийняття Закону «Про вищу освіту», голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти наголосила, що за своїми цінностями, нове керівництво МОН принципово відрізняється від своїх попередників і, не дивлячись на критичну фінансово-економічну ситуацію на тлі війни, а значить не маючи достатнього інвестування для здійснення реформ у освіті, команда МОН намагається їх здійснити.

«Ми опинились перед складнішим викликом, ніж написання та прийняття Закону «Про вищу освіту» – це його імплементація. Зараз МОН напружено працює над підзаконними нормативними актами, наказами, постановами Кабінету Міністрів, але важливо, щоб університети також почали робити зрушення у своїй системі», – зазначила Лілія Гриневич.

Заступник міністра освіти і науки України Павло Полянський розповів про кроки до дебюрократизації школи, курс на утвердження принципів свободи педагогічної думки та дії. За словами Павла Полянського, по-перше, Міністерством було скасовано абсурдну і потенційно корупційну заборону на використання підручників, надрукованих до 2010 року; по-друге – скасовано платні збірники однакових для всіх шкіл завдань державної підсумкової атестації і надано право школам самостійно визначати завдання для ДПА.

У контексті п’ятого пункту переліку ТОП-10 подій – початок реформування змісту освіти. Заступник міністра освіти і науки зазначив, що вже розвантажено низку шкільних програм, і до березня 2015 року, разом з експертами, громадськими організаціями та представниками батьківських комітетів буде розроблено квестор програм для початкової школи. Як повідомив Павло Полянський, ці кроки заступник міністра не вважає реформою, а приведення до нормального стану того, що було надмірно перевантажено. Справжнє реформування змісту освіти розпочнеться з прийняттям рамкового Закону «Про освіту», з впровадження нового змісту, моделі та підходів до освіти.

За словами Павла Полянського, серед важливих подій у освіті слід виділити зміну принципів відбору і замовлення підручників. Заступник міністра повідомив, що в основі нового принципу відбору підручників закладено прагнення до того, щоб навчальну літературу обирали безпосередньо її споживачі.

«Автори створюють оригінал-макети підручників, електронні варіанти яких надсилаються до кожної школи. Ці підручники кожен вчитель має у вільному доступі та обирає той з них, що найбільше йому підходить. Таким чином, ми отримаємо безпосередньо думку вчителів», – зазначив заступник Міністра освіти і науки Павло Полянський.

Зазначимо, що до рейтингу «Українська освіта-2014. ТОП-10 подій» також увійшли: початок антикорупційних дій в освіті; практичне включення батьків у роботу із реформування освіти, виникнення незалежного батьківського руху; створення та громадське обговорення Концепції розвитку освіти України на період 2015-2025 років та зміни в ЗНО.

Новини по темі

Back to top button