Кам'янець-Подільський

Гоголя осучаснили

У Києві презентували осучаснене видання Гоголя

У столиці презентували нове видання «Вечорів на хуторі біля Диканьки» Миколи Гоголя. Це вже друга книжка спеціального проекту видавництва «Основи», націленого на осучаснення творів шкільної програми. Окрім того, невдовзі також презентують відео, для якого 13 українських акторів, ведучих, активістів та бізнесменів прочитали улюблені уривки з Гоголя. Усе це – задля популяризації читання, кажуть видавці.

Ідея перевидати один із найвідоміших творів Миколи Гоголя «Вечори на хуторі біля Диканьки» виникла не у видавців, а в художника Іллі Ісупова, який мріяв проілюструвати цю книгу. У своїх роботах він багато іронізує над пострадянським. Вирішили, що це добре доповнить гоголівські портрети українців 19 століття, розповідає директорка видавництва «Основи» Дана Павличко.

Як інформує Радіо Свобода, видавець вважає Гоголя українським письменником, якого узурпували росіяни, і наголошує: красивих видань його творів в Україні бракує.

«Пошукавши у магазинах, ви побачите, що гарного, цікаво оформленого Гоголя там просто немає. Окрім того, вперше в Україні Гоголя ілюструє сучасний художник», – зауважує Дана Павличко.

Сам Ілля Ісупов розповідає, що українське книговидання лише в останні кілька років почало звертати увагу на естетику своєї продукції. Утім, нині вже є кілька видавництв, що роблять книги, які приємно тримати в руках. «Вечори на хуторі біля Диканьки» художник намагався зробити саме такими. Хотів, щоб книжка виглядала дещо вінтажною – як такі, що знаходиш на блошиних ринках.

«Я переглянув усі видання «Вечорів». До речі, Гоголь й сам малював ілюстрації до своїх творів – я і таке знайшов, у мене є кілька цих малюнків», – розповідає Ілля Ісупов.

«Вечори на хуторі біля Диканьки» – одна з книжок української шкільної програми. Нещодавно «Основи» представилиосучаснену «Лісову пісню» Лесі Українки і невдовзі планують видати твори письменників розстріляного відродження та «Кайдашеву сім’ю», розповідає видавець Анна Копилова.

«Ця серія спрямована на привернення уваги до класики. Мені здається, наші школярі живуть у складний час, коли навколо забагато інформації. Якийсь розважальний канал їм легше сприйняти, ніж книгу про українське село 17 сторіччя», – каже вона.

Окрім книги, на читачів чекає також проект, в рамках якого 13 відомих українців начитали свої улюблені уривки з Гоголя. Така акція націлена, передусім, на популяризацію читання, яке, як вважають видавці, в Україні й досі знецінене.

Новини по темі

Back to top button