Інциденти

Вшанували пам’ять Небесної сотні

Вшанували пам'ять Небесної сотні

Відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка 20 лютого в Україні встановлено День Героїв Небесної сотні на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Як інформують у Хмельницькій обласній раді, у Хмельницькому вранці на майдані Незалежності відбувся мітинг-реквієм. Голова обласної ради Іван Гончар, в.о. голови облдержадміністрації Олександр Симчишин, секретар міської ради Костянтин Чернилевський вшанували пам’ять новітніх Героїв України.

Разом з першими особами присутні на заході поклали квіти та запалили лампадки до Стели пам’яті. Меморіальна стела на честь Героїв Небесної сотні з‘явилась на місці колишньої Дошки Пошани. Нині тут розміщено портрети сотні патріотів, які під час Революції гідності віддали своє життя за свободу та європейський вибір своєї країни. Серед них – восьмеро мешканців Хмельницької області.

«Для мене особисто це особливо трагічний день, адже рівно рік тому у Києві на Майдані загинули мої побратими, друзі, – наголосив у своєму виступі Іван Гончар. – Пам’ять про незліченні жертви, принесені на вівтар української державності, назавжди залишиться у наших серцях».

Сотні хмельничан не стримували сліз під час звучання жалобної «Плине кача». У дні подій на Майдані окрім дерев’яних щитів, каміння та «коктейлів Молотова» не менш ефективною зброєю була пісня. Подільський співак та композитор, учасник Євромайдану Ігор Білий виконав свою пісню «Поїхали, мій друже на Майдан».

А завершився захід виконанням Гімну України.

О 17:00 годині в обласній філармонії відбувся жалобний вечір пам’яті Небесної сотні.

Офіційне вшанування пам’яті Небесної сотні відбулось і у Кам’янці-Подільському. 20 лютого о 14:30 на майдані Відродження пройшов мітинг-реквієм за участю керівництва та жителів міста.

Вшанували пам'ять Небесної сотні

Новини по темі

Back to top button