Кам'янець-Подільський

У Кам’янці-Подільському презентували оновлений «PHOENIX»

У Кам'янці-Подільському презентували оновлений «PHOENIX»

Упродовж двох днів у Кам’янці-Подільському відбулись презентації третього випуску літературно-мистецького збірника «PHOENIX». Перша пройша у стінах Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника, друга – в кафе «Сова».

7 липня у Вірменському дворику творче об’єднання «PHOENIX» не тільки презентувало свій оновлений збірник, а й провело літературні читання й веселі посиденьки у дружньому колі. Наступного дня, 8 липня, «фенікси» спільно із дуетом «КавалЄри» (Віктор Кернер та Василь Пиріг) зібрали поціновувачів літератури, гарної музики, народних пісень й просто хороших та позитивних людей на розважально-музично-літературну вечірку «Купальський «PHOENIX».

Організований захід подарував відвідувачам не тільки чергову презентацію збірника, а й вишукану концертну програму за участю дуету «КавалЄри» та Вікторії Воронюк). Своїм деб’юним виступом глядачів потішила команда КВН «Аль-Денте», а Віоліна Ситнік, Анастасія Надвідна із Кам’янця-Подільського та Вероніка Ревер із Хмельницького зачитали свої твори, подарувавши приємні хвилинки літературних читань.

Третій том літературно-мистецького часопису «PHOENIX» обсягом у 96 сторінок одразу привертає увагу новим чудовим логотипом, який створив дитячий письменник та художник-ілюстратор Сергій Боднар. Фенікс народжується з полум’я свічі, поруч неї – перо, що символізує письменницьку діяльність. На крилах птах тримає Стару фортецю, що уособлює наше місто. Фортеця поміщена в сонечко, адже Кам’янець часто називають містом Сонця.
Оновився і склад редакційної колегії. Тираж також збільшився – із 150 примірників до 200. Новий дизайн, макет та верстка – справа рук Дарини Старенької. Видрукований часопис у Львові (друкарня «Три-тон»).

Цього разу в збірнику надрукувалося 46 авторів, серед яких можна зауважити як імена відомих українських письменників та поетів (Дара Корній, Любов Долик, Слава Світова, Лілія Черен, Юлія Шутенко, Володимир Вакуленко, Іван Гентош, Марія Пак), так і знаних кам’янецьких майстрів слова (Сергій Боднар, Василь Вітер (Анастасія Введенська), Славко Полятинчук, Ніна Латюк, Оксана Почапська, Наталія Яцемірська). Багато серед авторів і перспективних молодих письменників, яких і початківцями язик не повернеться назвати.

У літературно-мистецькому часописі автори представлені не тільки з Кам’янця-Подільського, а й з Хмельницького та Хмельниччини, Львова та Львівщини, Вінниці та Вінничини, Луцька, Києва та Київщини, Черкас, Харківа і навіть з Парижа (Франція). Як бачимо, збірник вже давно став всеукраїнським, хоча творче об’єднання «PHOENIX» започатковувало альманах для того, щоб саме кам’янецькі письменники мали де друкуватися.

До тих рубрик, що вже існували («Проза», «Поезія», «Ексклюзивна перекладна література» та «Актуальне чтиво»), додалися рубрики «Пародії» та «Хроніка», де можна прочитати історію створення й переродження часопису. Редакційна колегія у складі Віоліни Ситнік, Ігоря та Дарини Стареньких, Лілії та Анастасії Надвідних і Андрія Павловського заінтригувала тим, що вже готує нові й цікаві сюрпризи для 4 випуску.

Варто згадати й про тих, хто візуалізовував твори письменників. Автором малюнка на звороті часопису став Сергій Боднар. Приємно, що збільшилася й кількість ілюстраторів. Цього разу їх вже 7: це незмінні Сергій Боднар та Анастасія Введенська, а ще Дарина Старенька, Тетяна Павловська, Лілія Тернавська, Олександр Барабаш та одну ілюстрацію як сюрприз та подарунок своїй одногрупниці виконав Андрій Павловський, член редколегії «Фенікса».

Звісно, видання не побачило б світ, якби не благодійники та рекламодавці, а тому «феніксівці» щиро дякують за допомогу директору Кам’янець-Подільського музею-заповідника Віктору Травінському, власнику кав’ярні «Coffete» Володимиру Арнауту, за інформаційну підтримку – Тетяні Шухановій та Наталії Яцемірській (обласна газета «КлюЧ»).

Якщо бажаєте придбати альманах, завітайте на офіційні сторінки творчого об’єднання «PHOENIX» у соцмережах (facebook.com/groups/phoenixkp, vk.com/phoenixkp), звернувшись до редколегії видання. Вартість примірника: 45 грн. Окрім того, цього разу «фенікси» приготували для вас ще й приємні подаруночки – закладочки з картинами Сергія Боднара, наліпки з логотипом «Фенікса» та календарики від кав’ярні «Coffete».

У Кам'янці-Подільському презентували оновлений «PHOENIX»

У Кам'янці-Подільському презентували оновлений «PHOENIX»

У Кам'янці-Подільському презентували оновлений «PHOENIX»

Фото Людмили ШВАБСЬКОЇ.

Новини по темі

Back to top button