Кам'янець-Подільський

«RE$PUBLICA» перетнула екватор

У Кам’янці-Подільському триває фестиваль «RE$PUBLICA». Сьогодні антикомерційний проект Андрія Зоіна перетнув екватор, адже, як відомо, «золота серединка» фестивалю – другий фестивальний день із трьох. А він був дійсно вартий того, щоб не прогавити жодного запланованого заходу на 14 вересня.

НЕ БУДЬ СВИНЕЮ! Саме під таким гаслом другий фестивальний день розпочала еко-акція з прибирання каньйону річки Смотрич. Об 11:00 на Ратушній площі зібрались усі небайдужі кам’янчани та гості міста, щоб очистити від сміття береги. Нагадаємо, що екологічна акція відбувалась в рамках проекту за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ У «7 ДНІВ». Про те, чому фестиваль «RE$PUBLICA» цьогоріч змінив дислокацію, як знаходять нових райтерів та як мешканці Кам’янця-Подільського реагують на розмальовані будинки розповідали під час прес-конференції фестивалю, яка відбулась у конференц-залі готелю «7 днів», що є партнером фестивалю.

Учасниками прес-конференції були головний організатор та ініціатор міжнародного антикомерційного фестивалю «RE$PUBLICA» Андрій Зоін, керівник музичної частини фестивалю Тетяна Лотоцька та представник кампанії «А21» Юлія Саченко.

Андрій Зоін розповів про усі «родзинки» фестивалю, плани на майбутнє та про те, як «RE$PUBLICA» змінила місто за два роки. Візуально змінюватись місто почало завдяки стріт-арту, тому цій темі на прес-конференції присвятили левову частку. Особливим став для стріт-арту і 2013 рік.

Зокрема, головний організатор розповів про одну із запрошених художниць з Австралії – всесвітньовідому Vexta. За словами Андрія Зоіна, вона знайшла вільний час, аби приїхати у Кам’янець-Подільський на фестиваль, хоча до того малювала у Нью-Йорку, Франції, Хорватії, а після фестивалю поїде у Великобританію. Загалом цього року розмалюють приблизно 10 будинків.

Варто наголосити, що цього року до організації фестивалю долучилося чимало місцевих громадських організацій, представники команди фестивалю «The Best City.UA», представники місцевих спільнот «Арт-Простір», «ПЛАСТ» та «Чисті схили каньйону».  Активно співпрацює фестиваль «RE$PUBLICA» і з міжнародною організацією AIESEC.

ПАТРІОТИЧНА «RE$PUBLICA». Фестивалю  «RE$PUBLICA» додав яскравих кольорів парад вишиванок, що розпочав свою ходу о 12:50. Збір учасників відбувся у парку  ім. Т.Г. Шевченка.

ФЕМІНІСТИЧНЕ «АРТ СХОВИЩЕ». 14 вересня у «Арт Сховищі» відбувся ворк-шоп та лекції Тамари Злобіної про українське феміністичне мистецтво, а також кампанії «А21» проти торігвлі людьми.

Журналіст та співредактор часопису соціальної критики «Спільне» Тамара Злобіна порушила проблему сучасного мистецтва та його стану в Україні, гендерного протиріччя та статусу жінки в українському суспільстві.

Представник кампанії «А21» Юлія Саченко розповіла про одну із найбільшим проблем сьогодення  торгівлю людьми. Сьогодні у світі 27 мільйонів людей залишаються в рабстві, з них 1,3 мільйона жертви комерційного сексу, і лише 1-2 % вдається врятувати. Як стверджують у кампанії «А21», Україна наразі є країною-постачальником, країною транзиту та країною призначення для торгівлі людьми. Саме з метою боротьби із сучасною несправедливістю поневолення 5 років тому в Греції і була заснована кампанія «А21».

Про вуличне мистецтво присутнім розповіла художниця та стріт-артер з австралії Vexta, чиї роботи можна побачити на стінах та у галереях Австралії, США, Південної Америки, Мексики, Великобританії та інших європейських країн. Також райтер брала участь у численних виставках по всьому світу.

«Я хочу знайти та впіймати те, що робить нас людьми. Людська душа є особистою і в той же час напрочуд універсальною» – пояснює Vexta.

У своїх роботах австралійка намагається показати нематеральні аспекти життя – мрії, перехідні стани людини, навколишнє середовище та місце у ньому.

НІЧ АКУСТИЧНОЇ ПОЕЗІЇ. Головна сцена фестивалю упродовж дня була наче переповнена чаша із сумішшю шаленого драйву, яскравих емоцій та музичних композицій улюблених виконавців. А сьогодні їх було чимало– «Cherry Merry», «Ворст», «Jinjer», «Аддис Абеба», «Кожаный олень», «Louna», Сергій Бабкін та ін.

Як стверджують «республіканці», «Кожаный олень», «Louna» та Сергій Бабкін просто «взірвали» усіх присутніх. Послухати улюблених виконавців не завадив навіть дощ, який розпочався ще із виступу гурту «Кожаный олень» близько дев’ятої вечора. А ближче до опівночі розпочалася «Ніч акустичної поезії», яка триватиме майже до світанку.

Новини по темі

Back to top button