Кам'янець-Подільський

Вчора пролунали останні акорди фестивалю «RE$PUBLICA»

15 вересня завершився ІІІ Міжнародний антикомерційний фестиваль «RE$PUBLICA».

Цього року фестиваль привіз у Кам’янець-Подільський понад 40 музичних колективів із України, Росії та Білорусі, втілив у життя проект «Мистецька інтервенція у міський простір», в рамках якого «вуличні» художники розписали фасади близько 10 будинків у різних районах міста.

Окрім того, фестивалю «RE$PUBLICA» додав яскравих кольорів парад вишиванок, а лекції Тамари Злобіної та  представниці кампанії «А21» Юлії Саченко порушили проблеми про українське феміністичне мистецтво та торігвлю людьми.

СЦЕНИ ДЛЯ ШАЛЕНОГО ДРАЙВУ. Цього року під час фестивалю діяло три сцени, які працювали вдень і вночі, проте фестиваль змінив дислокацію і усі виступи виконавців відбувались на території Нового замку. Також на території фестивалю під відкритим зоряним небом тривали літературні читання та акустичні виступи.

ЧОМУ «RE$PUBLICA» ЗМІНИЛА ДИСЛОКАЦІЮ? Головний ініціатор фестивалю Андрій Зоін пояснив, що цьогоріч організатори вирішили прислухатись до місцевих мешканців, які були проти того, аби «RE$PUBLICA» відбувалася у стінах Старої фортеці, а також були побоювання щодо кількості «республіканців», які просто фізично не помістяться у її стінах.

СТРІТ-АРТ ДЛЯ КАМ’ЯНЧАН. Третя «RE$PUBLICA» розширила свою географію. Цього року на фестиваль завітали художники з Австралії, Німеччини, Італії, Росії та України. Усього їх – близько 20. І усі вони з-авітали у Кам’янець-Подільський з єдиною метою – довести спільноті, що перед красою та мистецтвом безсилі як кордони, створені самими людьми, так і природні кордони, здолати які під силу лише стихіям.

Проте, як стверджує головний організатор фестивалю, не всім жителям Кам’янця-Подільського до вподоби те, що фасади їхніх будинків розмальовують. «Республіканці» у такому випадку пояснювали ідею фестивалю, мету, яку він переслідує  та користь від такої мистецької акції. Інші ж навпаки, просять, аби їхні будинки прикрасили. До слова, серед них і головний лікар пологового будинку, школа слабозорих та окремі городяни.

Як повідомив Андрій Зоін, критерій відбору художників один – це балансування між реалізмом та абстракцією, адже треба зважати на смаки людей. Нових художників команда фестивалю знаходить через Інтернет, а вітчизняні, російські та білоруські митці самі пропонують свої послуги.

«Ми дали старт багатьом стріт-артерам», – зауважив організатор під час прес-конференції для ЗМІ, яка відбулась 14 вересня. За його словами, чимало з тих, хто малював на фестивалі зараз працюють закордоном. Зокрема, севастопольський художник Олексій Kislow, який нещодавно повернувся із Франції.

ОСТАННІ АКОРДИ ФЕСТИВАЛЮ. Третій день міжнародного фесту здивував глядачів шаленими танцями, що відбулися за участю «республіканців», які витанцьовували на Ратушній площі Старого міста. За диво-танцюристами упродовж декількох годин спостерігало чимало людей. Не обмежили увагою любителів чудернацьких «па» і фото- та відеокамери.

Цього дня деякі шанувальники уже покидали фестиваль, художники завершували свої роботи а гурти «Бахрома», «Мегамасс», «Ляпис Трубецкой», «Республіка Паліна» та багато інших дарували останні акорди улюблених мелодій своїх шанувальників…

Нагадаємо, що 13 вересня Старе місто зустріло перших «республіканців», а 14 вересня «RE$PUBLICA» перетнула екватор.

Фото Олега СІНЬКОВА.

Новини по темі

Back to top button