Кам'янець-Подільський

Турсезон у Кам’янці-Подільському розпочнеться зі встановлення рекордів

В рамках відкриття туристичного сезону в Кам’янці-Подільському заплановано встановлення двох рекордів України: найдовшої дитячо-юнацької стріт-арт галереї  «Мости єднання» та найбільшої турки свіжозвареної  кави.

Як інформує прес-центр Кам’янець-Подільської міської ради, про це повідомила під час брифінгу для ЗМІ директор департаменту гуманітарної політики Альона Кузема.

Офіційно стартує турсезон під гаслом «В одному місті – цілий світ» 1 травня. Цього дня можна буде ознайомитися з архітектурними мініатюрами «Кам’янець-Подільський, замки, палаци та фортеці України» на території  Північного дворику Старого замку,  оглянути виставку середньовічної зброї в Казематній башті та долучитися до кам’янецької  гостини «Каша – радість наша».

Наступного дня на жителів  та гостей, які завітають до міста чекають не менш цікаві заходи: Відкритий кубок Західного регіону з армліфтингу  в рамках «Фестивалю силового мистецтва», презентація проекту фотографів міста «Знай, де стоїш», круглий стіл на тему «Історія кавоваріння в Кам’янці-Подільському», презентація водного туристичного маршруту «Дністрова хвиля»та екстремальні розваги «БіМіКс».

Найбільш насиченим обіцяє бути все ж таки 3 травня. Саме в суботу відбудеться встановлення уже двох вищезазначених рекордів та безпосередньо фестиваль кави «Кам’янецька турка». Згідно досліджень польського історика Даріуша Колодзейчика, турецька кава з’явилася  вперше на теренах сучасної України саме у Кам’янці-Подільському, оскільки місто розташовувалось на перетині торгівельних шляхів між Заходом та Сходом. У 1672 році в місті було засновано першу кав’ярню,  а вже в 1681 році таких закладів було десять.

Цілком закономірно, що через 333 роки після фіксації такого факту в Кам’янці-Подільському заварять 333 літри кави. Пригощатимуть запашним напоєм та  частуватимуть  смачним  стокілограмовим  тортом усіх бажаючих.

Окрім найбільшої турки кави, чекає на Кам’янець-Подільський і найдовша стріт арт-галерея «Мости єднання», яка об’єднає Новопланівський та Замковий мости малюнками учнів шкіл міста на патріотичну тематику.

Також 3 травня на всіх, хто завітає на площу Польський ринок, чекають майстер-класи із кавоваріння, ярмарок солодощів до кави, виставка кавових атрибутів, ворожіння на кавовій гущі, фотосушка «Кава і кохання», майстер-клас східних танців та безліч інших розваг.

Завершиться свято виступом гурту «Ремікс» та фаєр-шоу.

Новини по темі

Back to top button