Інциденти

Янукович і Кº вкрали цілий бюджет

Віктор Янукович

Генпрокуратура відкрила 28 кримінальних проваджень за фактами розкрадань, фінансових махінацій, захоплення земель, зловживання службовим становищем, а також перевищення влади колишніми високопосадовцями з оточення Віктора Януковича і самим екс-главою держави. А загальна сума розкрадань колишніх можновладців практично дорівнює розміру держбюджету України.

«Якщо підрахувати всі кошти і майно, то сума сягає цілого тіньового бюджету»,  цитує першого заступника в.о. генпрокурора Миколу Голомшу Українська правда.

У розпочатих Генпрокуратурою провадженнях завдані збитки обчислюються у мільярдах гривень, але точної суми поки не називають. Проте відомо, що за клопотанням прокуратури суд уже заблокував 1,3 млрд доларів США на рахунках компаній, пов’язаних з екс-високопосадовцями.

В.о. генпрокурора Олег Махніцький зазначив, що встановлюється причетність до масових розкрадань, зловживань владою та службовим становищем Віктора Януковича і його сина Олександра, колишнього прем’єр-міністра Миколи Азарова, Андрія Клюєва (коли був першим віце-прем’єром), Сергія Арбузова (коли був головою Нацбанку), екс-міністра аграрної політики та продовольства Миколи Присяжнюка, колишніх міністрів юстиції Олександра Лавриновича та Олени Лукаш, екс-першого заступника керівника Секретаріату Кабміну Юрія Аністратенка та інших екс-високопосадовців.

– Загалом до суду з обвинувальними актами скеровано 672 кримінальних провадження про корупційні діяння стосовно 762 осіб (загалом у державі за останні роки), з яких 50 осіб уже заарештовано.  підсумував в.о. генпрокурора Олег Махніцький.

Новини по темі

Back to top button