Кам'янець-Подільський

Шоста «Республіка» – DONE!

Фестиваль «Республіка-2016»

Фестиваль «Республіка», що вшосте пройшов у Кам’янці-Подільському з 1 по 4 вересня, знайшов чим здивувати і цього року – 5 сцен, 100 гуртів із 7 країн світу (Англія, Швейцарія, Німеччина, Швеція, Польща, Білорусь, Україна), 10 000 гостей із усіх куточків України та Криму, а також – поляки, німці, італійці, білоруси, молдовани, литовці. Окрім того, 800 артистів, 120 працівників, 45 охоронців, 15 медичних працівників, 300 метрів огорожі для безпеки «республіканців», 500 метрів сигнальної стрічки, 250 метрів кабелю для підсвічування локацій, 15 прожекторів. І усе це – «Республіка-2016»!

ДЕНЬ ПЕРШИЙ. Сцени відкрилися трохи за 16:00. Цього року вперше була випробувана «Castle Stage» на внутрішньому дворі Старої фортеці, на якій виступили «B&B Project», «Drum&Tuba Band», «Люмьєр», «Один в Каное» та «Molotov Jukebox». Одразу стало зрозуміло, що цей майданчик досить потужний не лише за звуком та виконавцями, а й за своєю аудиторією. Під час виступів гуртів, слухачі заповнювали не тільки простір перед сценою, а й схили та балкони поряд.

На сцені «Art-Dvir» панувала досить релаксова атмосфера. Не зіпсував настрою «республіканцям» і дещо змінений графік виступів. Відкрили сцену «Marina Krut», за ними вперше на «Республіку» приїхали «Mari Cheba», з якими ми зустріли захід сонця. Білоруси «Akute» порадували своїми текстами та мовою, а кияни «Semmar» закінчили день дивними танцями та хитромудрими звуками.

Головна сцена «Республіки» зібрала своїх слухачів вже з виступу гурту «Остров Добрых Надежд». Також на «Main Stage» виступили «Toia», «Somali Yacht Club». «Біла Вежа» порадувала дівчаток мєдляками і не тільки, а от німці «Kadavar» нарешті порвали всіх. Їх по праву можна назвати хедлайнерами першого дня і тими, хто відкрив всі дикі чакри «республіканців».

Біля Ратуші було досить спокійно. Слухали «DJ FTBT», Женю Толочного, «Bugs Bunny» та «Remix».

Окрім того, було помічено кілька покемонів різних генерацій: анонсований безкоштовний вхід та гра в «Pokemon.Go» знайшли своїх прихильників. Між ними подекуди блукали і супергерої типу Айронмена, Спайдермена, Супермена, а ще – Голуби, Коні, Жирафи, Панди, Алігатори та неймовірні чудернацькі створіння, деякі з яких добряче були присипані фарбами холі.

Фестиваль «Республіка-2016»

ДЕНЬ ДРУГИЙ. Ранок другого дня розпочався з йоги на подвір’ї «Art-Dvir». Уже о 9 ранку всі охочі мали змогу приєднатися до позитивних занять із Танею Будняк. Займався з нами і кіт, який вже став одним із символів майданчику.

Виступи гуртів розпочалися трохи за третю. Першою стартувала сцена «Castle Stage», на якій виступили «Асса», «Mamarika», «Тінь Сонця», Арсен Мірзоян та «Мотор’Ролла». Останні однозначно були хедлайнерами сцени, здалося, що пісня «8-й Колір» буде жити вічно.

На локації «Art-Dvir» «Курган&Агрегат» влаштували справжню тусу, яка на довго запам’ятається усім. Навіть білому коту, що займався із «республіканцями» зранку йогою.

Тут виступили «The Paints of Past Memories», «The Heavy Crawls», «Пирятин», «Пан Пупець» і «On The Wane» підкорювали «Tunnel».

На площі Польський ринок зіграли «DJ FTBT», «Небес01», та «Музичний стандарт».

Головна сцена запрацювала з четвертої дня. На неї вийшли «Sale Only». Естафету перейняли «Space Variations». Далі – «Epolets» та «Scream Your Name». А от «Вагоновожатые» влаштували такий тріп, який розкачав навіть тих, хто спокійно очікував на концерт на стінах фортеці. Закрили сцену «Trubetskoy» з новими та старими хітами.

На жаль, на фестиваль не змогли завітати «Без обмежень» та «@Traktor Сашка Піпи». Відміна виступів гуртів була анонсована онлайн та зі сцен. Також про всі зміни організатори намагалися оперативно повідомляти у соцмережах.
Коли у фортеці дійство закінчилось, всі бажаючі могли продовжити фестиваль в Щасливому Коті, переглядаючи фільм «127 годин».

Фестиваль «Республіка-2016»

ДЕНЬ ТРЕТІЙ. День знову розпочався із йоги. До «республіканців» та білого кота приєднався ще й пес, який органічно вписався в команду. Сцени відкрилися близько 15:00. Найпершою зазвучала «Castle Stage». Тут виступили «Franko», «Кассиопея», «ПНД», «Пропала Грамота» і «Bahroma».

«Tunnel». Тут було спекотно. Слухали композиції «Експансії», «Dreadnought», «Maut», «Octopus Craft», «Ethereal Riffian», «Sunnata».

Сцену «Art-Dvir» відкрили тремтливі «Owamo», потім підігріли дійство арт-рокери «Stepan I Meduza». Одними з неочікуваних хедлайнерів стейджу стали пітерці «Shortparis», які лупили по барабанах, стрибали у публіку і робили абсолютний безлад – такий крутий і шалений! «ЕЁ» порадували драйвом, такими близькими кожному текстами та навчанням тримати удар. Також на сцені виступили «Петля Пристрастия», які теж порвали публіку і ще довго були бажаними зіграти на біс.

На головній сцені виступили «Aghiazma», «Detach», білоруси «Дай дорогу!», які добряче розігріли «республіканців» уже з першого акорду. «Morfine Suffering» показали справжній клас. «Animal Jazz» дозволив нам поностальгувати з «Тремя Полосками». А «Hardkiss» зробили жирну крапку на майданчику – якісно, сильно і емоційно. We would fight for this, однозначно!

Паралельно із «Hardkiss» біля Ратуші «хардкісив» Віктор Павлік. На цього героя так довго чекав не лише Кам’янець, а й вся «Республіка»! Тут також слухали «Rock & Troll», «Апгрейд Мрій» та «Vagabond Spectre».

Фестиваль «Республіка-2016»

ДЕНЬ ЧЕТВЕРТИЙ. Покемонний мейнстрім, організований «Республікою», 4 вересня довів, що комп’ютерні ігри ніколи не зможуть замінити нам реального життя. Нарешті визначився ловець покемонів, за що отримав винагороду від фестивалю.

Сцена «Art-Dvir» дивувала, шокувала разом із гуртом «Хамерман Знищує Віруси». «Республіканці» поринали у неймовірні музичні світи разом з неперевершеними «Latexfauna» та з Jeremу Star!

Тим часом гурт «Shanti People» на «Castle Stage» наповнив стіни замку відмінним міксом мантри та сучасної електронної музики. Доповнили це «Dakooka» та «Vivienne Mort», створивши атмосферу, яка вимірюється лише внутрішнім надривом емоцій і аж ніяк не словами! Остаточну, чітку і невід’ємну крапку поставили «DAKH DAUGHTERS».

Сцена «Tunnel» відкрила для слухачів молоді гурти, яких «Республіка» відібрала на конкурсній основі. Для «республіканців» зіграли «La belle Verte» та «Esquizet». Ні порох, ні спека, ні багатий вибір сцен не завадили «O’HAMSTERS» бахнути ще той музичний сет!

«Main Stage» на 4 день фестивалю припасла для відвідувачів коронний розрив: шведів з «Walking with Strangers», «Порнофильмы» та їх панк-рок, «Кожаный Олень» та їх «снегири». А гурт «LOUNA» на останок розтрощив музичним драйвом та відривом всіх, хто добув останні години фесту.

«Щасливий Кіт» і «Nіght Cinema». Паб «Команда» і діджей сет від DAKH DAUGHTERS – так найстійкіші «республіканці» розпочинали понеділок 5 вересня.

Фестиваль «Республіка-2016»

МУРАЛІ: АРСЕН МІРЗОЯН І ЧАРЛІ ЧАПЛІН. Відомий українській співак, учасник шоу «Голос країни» Арсен Мірзоян перед виступом на сцені фестивалю «Республіка» 2 вересня намалював у дворі пі церії «МакСмак» портрет відомого коміка Чарлі Чапліна.
Ідею намалювати в нашому місті картину запропонували співаку організатори фестивалю «Республіка». Однак вибір зобразити чорно-білого Чарлі Чапліна належить самому Арсену.

– Чаплін – дуже позитивний персонаж. Це – людина, до якої немає питань, – пожартував артист під час інтерв’ю після створення муралу.

Співак у нашому місті вдруге. Зізнається, що на фестивалі альтернативної музики його команду запрошують не часто. Однак для нього не проблема переробляти аранжування власних, адже артист не любить одноманітного контенту. Але як каже сам, до цього зобов’язує професія музиканта.

Познайомитися з містом Мірзоян часу не мав. Проте фортеця йому дуже сподобалася.

Фестиваль «Республіка-2016»

МУРАЛІ: ВІЛЬГЕЛЬМ ТЕЛЛЬ ТА КНЯЗІ КОРІАТОВИЧІ. Під час фестивалю «Республіка 2016» на одній зі стін Кам’янця-Подільського працювали над новим муралом, який присвятили дружбі між Україною та Швейцарією. Знаходиться малюнок на вулиці Пушкінській.

Концепція. З одного боку малюнку зображений князь Коріатович; вважається, що Кам’янець-Подільський заснував саме він під час полювання на оленів. З іншого боку малюнку – національний герой Швейцарії Вільгельм Телль. Існує легенда, що за непокору герцогу молодий селянин Телль, відомий як зразковий стрілець, був покараний і змушений стріляти у яблуко, поставлене на голову сина стрільця. Телль успішно впорався із завданням, але потім зізнався, що коли б потрапив у сина, то іншою стрілою вбив би й герцога.

Посередині муралу намальований олень, у якого на спині сидить син Вільгельма з тим самим яблуком на голові, а 2 стріли, поцілені навхрест, у яблуко символізують дружбу між народами.

Художники. Над малюнком працювали митці з різних міст України: одеська формація «М97», а також каліграфіст та дизайнер Катя Яцушек з Луцька.

Ну, що шкодуєте, ще не завітали на фест? Не пропустіть такої нагоди наступного року!

Фестиваль «Республіка-2016»

Фото Олега СІНЬКОВА та Віталія ГОРБУЛЕНКА.

Новини по темі

Back to top button