Кам'янець-Подільський

У Кам’янці відкрили світлицю

У Галереї мистецтв К-ПДІМЗ відкрили «Подільську світлицю»

11 грудня у Галереї мистецтв Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника відбулось відкриття «Подільської світлиці».

Розділити радісні моменти презентації нової етнографічної експозиції до Галереї мистецтв завітали представники Кам’янець-Подільської міської ради, митці, гості міста, кам’янчани, представники ЗМІ.

Із знаменною подією у житті Квітки на камені усіх присутніх привітав директор музею-заповідника Віктор Травінський: «Люди звикли, що музей – це святе місце. Але в концепції розвитку історичного музею-заповідника ми передбачаємо перетворення музею-храму в музей-форум. Туристи, які до нас приходять, хочуть бачити подільські традиції. Саме це і спонукало нас до розробки проекту».

До привітального слова приєднався і Сергій Нижник – директор Кам’янець-Подільского коледжу культури і мистецтв, викладачі (Тетяна Ляшук, Наталія Яворницька) та студенти якого влаштували справжні Андріївські вечорниці, відтворивши у другій частині церемонії відкриття давні подільські обряди.

«Працівники Кам’янець-Подільського державного історичного музею завжди демонструють сучасні креативні підходи до організації музейної діяльності. Сьогодні їм вдалось втілити в життя нову ідею – презентацію «Подільської світлиці» в експозиції Галереї мистецтв». – зазначив Сергій Володимирович.

Дівчата ворожили, пригощали усіх варениками та пиріжками, а хлопці перетанцьовували рогача та коцюбу, кусали обрядовий корж – калиту, бешкетували.

До проекту «Подільська світлиця», ідея якого полягає у відродженні подільських традицій, приєднались і студенти кафедри мистецьких дисциплін К-ПНУ ім. І. Огієнка, які під керівництвом наукових співробітників художнього відділу музею та доцента кафедри мистецьких дисциплін Інни Березіної працювали над монтуванням експозиції.

Усі експонати, використані для створення інтер’єру світлиці, – з фондів музею. З кожним релігійним святом предмети побуту та інтер’єру у світлиці частково змінюватимуться та доповнюватимуться. Завдяки цьому відвідувачі Галереї мистецтв матимуть змогу дізнатись більше про обряди та традиції на Поділлі.

Також зазначимо, що відкриття «Подільскої світлиці» розпочало цикл міських новорічно-різдвяних заходів.

У Галереї мистецтв К-ПДІМЗ відкрили «Подільську світлицю»

У Галереї мистецтв К-ПДІМЗ відкрили «Подільську світлицю»

У Галереї мистецтв К-ПДІМЗ відкрили «Подільську світлицю»

Фото Петра ІГНАТЬЄВА.

Новини по темі

Back to top button